REKLAMA

Fordy mają problem z separatorem oleju! Rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 19 maja 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Focus, Puma, Fiesta i Kuga mają wadę fabryczną. Odma (separator oleju) mogła zostać uszkodzona podczas montażu co może spowodować wycieki oleju a nawet pożar. Ruszyła zatem akcja mająca wyeliminować wadę.

Firma Ford Polska, złożyła zawiadomienie do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące potencjalnych problemów technicznych w niektórych jej modelach samochodów. Dotyczy to konkretnie samochodów Fiesta, wyprodukowanych w fabryce Cologne w okresie od 2 sierpnia 2019 roku do 16 marca 2022 roku, Puma, wyprodukowanych w fabryce Craiova od 3 czerwca 2020 roku do 21 marca 2022 roku, Focus, wyprodukowanych w fabryce Saarlouis od 6 sierpnia 2021 roku do 11 marca 2022 roku, oraz Kuga, wyprodukowanych w fabryce Valencia od 17 sierpnia 2021 roku do 21 marca 2022 roku.

Wadliwa odma silnika

W tych konkretnych modelach samochodów istnieje możliwość uszkodzenia separatora oleju silnikowego (odmy) z prawej strony przed montażem silnika. Taka usterka może prowadzić do wycieku oleju, a w skrajnych przypadkach może być przyczyną pożaru. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 655 pojazdów, które są podlegające naprawie ze względu na potencjalne ryzyko wycieku oleju i pożaru. Przedsiębiorca Ford Polska Sp. z o.o. zapewnia, że właściciele samochodów objętych kampanią naprawczą zostaną poinformowani i poproszeni o kontakt z Autoryzowanymi Dealerami w celu umówienia się na odpowiednie naprawy. Ford nie podaje o jaki dokładnie chodzi silnik. Osoby, które zostaną wezwane do serwisów, prosimy o doprecyzowanie tej kwestii w komentarzach.

Ta inicjatywa naprawcza ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony właścicieli samochodów marki Ford, którzy mogą być dotknięci tym problemem. Współpraca z Autoryzowanymi Dealerami pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych napraw w celu usunięcia potencjalnego ryzyka wycieku oleju i pożaru.

Zobacz: Test Ford Focus Tournier ST-line 1.5 EcoBoost

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności