REKLAMA

DS Performance wkroczy do Formuły E

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DS · Dodane: 21 sierpnia 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Marka DS ogłosiła utworzenie DS Performance – oddziału, który zajmie się sportem samochodowym, w tym Mistrzostwami Świata Formuły E.  Szefem działu sportu DS Performance został Yves Matton.

Bogaci w doświadczenie w zakresie zaawansowanych technologii oraz sukcesy zespołu Yvesa Mattona w rajdach WRC i wyścigach WTCC, konstruktorzy działu DS Performance opracowali cały zespół napędowy (e-silnik, skrzynię biegów, moduł kontroli) modelu o nazwie DSV-01. Zaprojektowali również układ chłodzenia, tylne zawieszenie i układ przeniesienia napędu. System sterujący pracą silnika został natomiast opracowany we współpracy z firmą Magnetti Marelli.

DS Performance będzie towarzyszyć zespołowi DS Virgin Racing podczas całego sezonu startów, aby Sam Bird i Jean-Eric Vergne mogli w pełni wykorzystać potencjał swoich samochodów wyścigowych.

 

„Dział DS Performance jest czymś więcej niż zwykłym laboratorium badawczo-rozwojowym –  stanie się odzwierciedleniem technologicznego know-how oraz awangardowego charakteru Marki DS. To całkiem naturalne, że zwróciliśmy się do Yvesa Mattona i jego zespołu, wielokrotnych zdobywców mistrzowskich tytułów w rajdach WRC i wyścigach WTCC, by skonstruowali w 100% elektryczny samochód wyścigowy – DSV-01” – powiedział Yves Bonnefont (Dyrektor Generalny Marki DS).

 

„Jestem bardzo dumny z tego, że DS obdarzyło nas zaufaniem powierzając nam nowe wyzwanie, jakim jest skonstruowanie modelu DSV-01. Po wykonanej w ciągu ostatnich miesięcy pracy, zarówno mój zespół jak i ja sam odczuwamy głęboką satysfakcję po pomyślnych pierwszych, oficjalnych jazdach próbnych samochodem DSV-01, przeprowadzonych przez Sama Birda i Jean-Erica Vergne’a. Będziemy towarzyszyć zespołowi DS Virgin Racing i wspólnie z nim pracować od startu w Pekinie do ostatniej rundy w Londynie tak, by Marka DS mogła również odnieść sukcesy w sporcie samochodowym.” – oświadczył Yves Matton, Dyrektor DS Performance.

Źródło: materiały prasowe DS

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności