REKLAMA

Lista aut Volkswagena zużywających za dużo paliwa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 15 grudnia 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lista samochodów Volkswagena, które emitują za dużo CO2 i spalają wobec tego za dużo paliwa została opublikowana. Miesiąc po odkryciu skandalu Volkswagen musi tłumaczyć się z kolejnej afery. Czy to już koniec tego spektaklu?

Volkswagen twierdzi, że normy dotyczące emisji emisji dwutlenku węgla CO2 zostały przekroczone w aż 9 jego samochodach. Różnica w stosunku do poprzedniej afery polega na tym, że wtedy Volkswagen oszukiwał klientów i świat na temat rzeczywistego poziomu emisji do atmosfery rakotwórczych cząstek tlenku azotu NOx przez jego silniki Diesla z serii EA189 (pełna lista wadliwych diesli Volkswagena w linku poniżej).

Zobacz: Silniki TDI Volkswagena, które nie spełniają norm spalin

Obecny skandal dotyczy natomiast nadmiernej emisji przez silnika Volkswagena dwutlenku węglą CO2, który odpowiedzialny jest zdaniem części naukowców za efekt cieplarniany na ziemi. W tym przypadku sprawa dotyczy jednak nie tylko aut z dieslem pod maską, ale także pojazdów z silnikami benzynowymi! Problem jest o tyle istotny dla posiadaczy Volkswagenów, gdyż przekłada się na stan ich portfeli. Nadmierna emisja CO2 oznacza bowiem większe zużycie paliwa przez silnik, a tym samym wyższe wydatki na paliwo.

Wprowadzono nadzór nad Volkswagenem

Volkswagen, pod okiem neutralnych służb technicznych odpowiedniego urzędu nadzoru, bada teraz dokładnie wyniki swoich pomiarów. Modele aut, w których zostaną potwierdzone odstępstwa od norm zostaną poddane odpowiednim modyfikacjom.

Zobacz: jest gotowy sposób naprawy silnika 1.6 TDI – DailyDriver.pl pokryje koszty

Volkswagen przedstawił ustalenia komisji dochodzeniowej rządu oraz Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego (KBA). Podana wcześniej przez koncern Volkswagen liczba 800.000 podejrzanych pojazdów nie potwierdziła się. W ramach pomiarów przeprowadzonych przez koncern odchylenia stwierdzono w wypadku dziewięciu modeli  i wynoszą one średnio kilka gram CO2 na km, co odpowiada zwiększeniu zużycia paliwa w cyklu NEDC o 0,1 do 0,2 litra na 100 kilometrów. Produkcja tych pojazdów wynosi około 36.000 egzemplarzy rocznie i odpowiada około 0,5 procenta produkcji całej marki Volkswagen.

Lista modeli z wadliwymi silnikami – nadmierna emisja CO2 i podwyższone zużycia paliwa

  1. Polo 1.0 TSI BlueMotion 70kW EU6, automatyczna skrzynia biegów DSG (7-biegowa)
  2. Scirocco 2.0 TDI BMT 135kW EU6, manualna przekładnia 6-biegowa
  3. Jetta 1.2 TSI BMT 77kW EU6, manualna przekładnia 6-biegowa
  4. Jetta 2.0 TDI BMT 81kW EU6, manualna przekładnia 5-biegowa
  5. Golf Cabriolet 2.0 TDI BMT 81kW EU6, manualna przekładnia 5-biegowa
  6. Golf 2.0 TDI BMT 110kW EU6, manualna przekładnia 6-biegowa
  7. Passat Alltrack 2.0 TSI 4MOTION BMT 162kW EU6, automatyczna skrzynia biegów DSG (7-biegowa)
  8. Passat Variant 2.0 TDI SCR 4MOTION BMT 176kW EU6, automatyczna skrzynia biegów DSG (7-biegowa)
  9. Passat Variant 1.4 TSI ACT 4MOTION BMT 110kW EU6, manualna przekładnia 6-biegowa

Problem dotyczy także innych producentów aut z koncernu Volkswagena czyli Audi, Skody i Seata. Firmy te uzgodniły z odpowiednimi urzędami dopuszczającymi auta do ruchu podobny sposób postępowania z wadliwymi silnikami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności