REKLAMA

Peugeot 308 II – poważne problemy z zawieszeniem!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Peugeot · Dodane: 21 czerwca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ruszyła akcja serwisowa dotycząca samochodu Peugeot 308 II generacji. W niektórych egzemplarzach tego modelu może nastąpić poważna awaria zawieszenia, zagrażająca bezpieczeństwu jazdy. Na skutek pęknięcia śruby wahaczy, auto może nagle i nieoczekiwanie zmienić kierunek jazdy. W artykule znajdziecie wykaz nr VIN aut objętych akcją naprawczą.

Zawieszenie pojazdu to jeden z jego newralgicznych elementów. Odpowiada ono za utrzymywanie wybranego przez kierowcę kierunku jazdy. Z tego powodu dość wyraźnie przejęła Nas ostatnia informacja jaką otrzymaliśmy od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W samochodach Peugeot 308 II generacji może nastąpić pęknięcie śrub mocujących wahacze przedniego zawieszenia! A to oznacza, że w przypadku awarii możliwości sterowania pojazdem spadają prawie do zera. Jeśli stałoby się to na łuku szybko pokonywanej autostrady, konsekwencje mogłyby być tragiczne dla pasażerów Peugeota.  Zdaniem francuskiego koncernu, na rynku polskim sprzedanych zostało łącznie wadliwych 191 pojazdów.

Peugeot 308 II nie jest niestety wolne od wad fabrycznych.

Firma Peugeot Polska ogłosiła akcję serwisową, w ramach której właściciele samochodów nią objętych zostali już o niej powiadomienie (jeśli nie otrzymałeś/łaś informacji to skontaktuje się z najbliższym salonem Peugeot). To czy Twoje zostało objęte akcją serwisową, możesz sprawdzić za pomocą poniższej listy numerów VIN (jeśli chcesz wiedzieć co to jest nr VIN i gdzie go szukać, to kliknij tutaj). Lista numerów VIN w załączniku. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela także Peugeot Polska Sp. z o.o., zlokalizowane pod adresem:

Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa;

oraz telefonicznie pod nr telefonu: 22 444 21 14.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności