REKLAMA

Akcja serwisowa dla Subaru Impreza WRX

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Subaru · Dodane: 5 marca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Subaru wzywa do serwisów właścicieli Imprez, w tym także sportowej odmiany WRX. Okazuje się, że w określonych przypadkach może dojść do pożaru w komorze silnika. Co ważne, akcja serwisowa dotyczy także innych modeli Subaru, w tym Legacy/Outback i Forestera. Jaka jest przyczyna potencjalnego pożaru w japońskich autach?

Subaru Impreza to auto, które jak mało które na rynku, zbudowało swoją renomę poprzez motosport i udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Sukcesy na odcinkach rajdowych zachęciły wielu kierowców do zakupu Imprezy w wersjach WRX i WRX STI, czyli tych stricte sportowych. Świetny napęd na cztery koła, turbodoładowane silniki benzynowe i doskonałe osiągi przez lata przyciągały do salonów pasjonatów motoryzacji. Sukces tych modeli był tak duży, że wiele osób nie odróżnia obecnie zwykłej Imprezy od modeli WRX i STI. Z racji znacznie wyższego zaawansowania technicznego Subaru postanowiło wydzielić wersję WRX z gamy Imprezy i w 2013 roku na rynku pojawiło się Subaru WRX (bez nazwy Impreza).

Zobacz: Renault Clio GT i RS z poważną wadą fabryczną!

Okazuje się jednak, że nawet tak uznana na rynku marka jak Subaru, może mieć swoje wpadki. Przedstawiciele japońskiego koncernu powiadomili niedawno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Polsce, że w niektórych samochodach marki Subaru, w tym w modelach Impreza i WRX z roczników 2008-2014 wyprodukowanych przez Fuji Heavy Industries, istnieje prawdopodobieństwo nieprawidłowego działania przekaźnika pompy powietrza dodatkowego. Okazuje się, że w skrajnych przypadkach może to doprowadzić do zapalenia się wiązki w komorze silnika.

Subaru Impreza WRX z roku modelowego 2011

Akcja nie dotyczy jednak wyłącznie Subaru Imprez/WRX. Do serwisów w tym samym celu wzywane są także Legacy/Outback z roczników 2007-2014 oraz modele Forester z roczników 2009-2013. Przedstawiciel marki w Polsce zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu wymiany przekaźnika.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności