REKLAMA

Hybrydowy Jeep Wrangler 4XE wzywany na akcję serwisową

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Jeep · Dodane: 12 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza niewielka akcja serwisowa dotycząca hybrydowego Jeepa Wranglera 4XE PHEV. Problem dotyczy zaledwie 9 samochodów w Polsce, ale w skrajnych przypadkach może doprowadzić do utraty mocy napędowej w trakcie jazdy.

Jeep Wrangler, podobnie jak inne modelu amerykańskiej firmy, trafił na drogę elektryfikacji. W efekcie tego jego zespół napędowy oparto na hybrydzie plug-in. Auto zasilane jest zatem nie tylko przez 2-litrowy silnik benzynowy, ale też przez mocny, elektryczny jego odpowiednik. Zauważono jednak pewien problem w obszarze jego akumulatora.

Hybrydowy Jeep Wrangler z problemami

FCA Poland S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Jeep Wrangler 4XE PHEV (JL), MY’2022 – 2023, które zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, zauważono problem techniczny. Okazuje się, że akumulator wysokiego napięcia mógł zostać wyprodukowany z nieprawidłowymi mocowaniami zabezpieczającymi bezpiecznik 200A w akumulatorze wysokiego napięcia (HV). Nieprawidłowy element mocujący może spowodować wysoką rezystancję w interfejsie bezpiecznika 200A, co będzie generować wysoką temperaturę, co może spowodować jego awarię, powodując utratę mocy napędowej, co z kolei może doprowadzić do wypadku pojazdu bez uprzednich sygnałów ostrzegawczych.

Kampanii naprawczej w Polsce podlega 9 pojazdów. Jeep zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną zaproszeni listownie do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu sprawdzenia bezpiecznika akumulatora HV pod kątem prawidłowości mocowań. W zależności od wyników kontroli wymieniony zostanie zespół bezpiecznika lub zespół akumulatora HV.

Zobacz: Test Jeep Gladiator 3.0 V6 Diesel

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności