REKLAMA

Porsche buduje tylko 2 identyczne auta sportowe w ciągu roku!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 15 lipca 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Każdego roku Porsche produkuje około 25 000 sztuk modeli 911 i 718. Wydawać by się zatem mogło, że powstaje wiele identycznych egzemplarzy. Okazuje się, że tak nie jest! Porsche przyznało, że każdego roku powstają tylko 2 identyczne samochody z serii 911 lub 718.

Porsche to synonim samochodów sportowych. Mimo horrendalnych cen, auta tej marki notują świetne wyniki sprzedażowe. W Polsce są firmy oferujące znacznie tańsze samochody, które mimo niskiej ceny, nie są w stanie dorównać niemieckiej marki pod względem ilości sprzedawanych rocznie pojazdów. Na całym świecie samych tylko modeli 911 i 718 sprzedaje się łącznie ok. 25 tysięcy sztuk! Co ciekawe, przedstawiciele koncernu zapewniają, że rocznie powstają średnio tylko 2 identyczne auta z tych serii.

Unikatowe samochody Porsche

Wynik ten to zasługa ogromnych możliwości personalizacji samochodów Porsche. Jak informuje w rozmowie z brytyjskim Autocar kierownik zakładu Porsche, Christian Friedl, na rynku dostępnych jest aż 39 wersji modeli 911 i 718. Biorąc pod uwagę dodatkowe opcje wyposażenia i szeroki wachlarz zmian, możliwych do wdrożenia w danym egzemplarzu, szansa na spotkanie 2 identycznych Porsche 911 lub 718 jest naprawdę niska. Co więcej, każdy z właścicieli dąży do tego, by kupić auto specjalnie dopasowane do jego wymagań. W końcu po tak kosztownym produkcie można oczekiwać znacznie wyższego standardu i jakości.

Porsche 718 Cayman GT4

Na dodatek Porsche zamierza jeszcze bardziej rozszerzać gamę dostępnych modeli i ich wyposażenia. Absolutnym hitem może okazać się Porsche 718 GT4, które ponownie otrzyma fenomenalny, wolnossący silnik 4.0 B6 o mocy 420 KM połączony z manualną skrzynią biegów! A to nie koniec niemieckiej ofensywy.

Zobacz: Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS na oponach Goodyear SuperSport RS!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności