REKLAMA

Nie Zapomnij O Nas – DailyDriver.pl dołącza do akcji!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 1 sierpnia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dziś przypada 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku mieszkańcy okupowanej przez Niemców Warszawy chwycili za broń, aby walczyć o wolność i niepodległość. Aby upamiętnić to wydarzenie, o godzinie 17:00 w całym kraju zawyją syreny przypominające o bohaterskim zrywie Warszawiaków. W tym roku redakcja DailyDriver.pl postanowiła wesprzeć akcję „Nie Zapomnij O Nas” na rzecz budowy i renowacji grobów Powstańców Warszawskich.

Powstanie Warszawskie, które wybuchło w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku około godziny 17:00, było bohaterskim zrywem Warszawiaków wymierzonym przeciw okupantowi Niemieckiemu. Mimo początkowych sukcesów Powstańców (zdobyli ok. 80 % strategicznych obiektów w stolicy), bierność naszych sojuszników spowodowała, że Powstanie Warszawskie zakończyło się klęską po 63 dniach walki.

W zaciętym boju z Niemcami zginęło ok. 18 tys. Powstańców. Do dnia dzisiejszego wielu z poległych nie doczekało się swojego pomnika. W związku z tym Nasza redakcja postanowiła dołączyć się do akcji „Nie Zapomnij O Nas” organizowanej przez Komitet ds. Budowy i Renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku.

Akcja Nie Zapomnij O Nas

Celem akcji jest zbiórka funduszy na budowę i renowację zaniedbanych i zniszczonych mogił Powstańców Warszawskich pochowanych na terenie całego kraju. Ponadto środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na budowę i renowację miejsc pamięci, przede wszystkim tablic pamiątkowych i pomników związanych z Powstaniem Warszawskim, znajdujących się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Każdy z Nas może pomóc. Wystarczy przekazać dowolną kwotę na konto akcji:

nr konta: 26 1060 0076 0000 3310 0019 6191
odbiorca: MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, UL. GRZYBOWSKA 79, WARSZAWA
Tytuł przelewu: NIE ZAPOMNIJ O NAS.

Akcja Nie Zapomnij O Nas

Nie Zapomnij O Nas

Każdy darczyńca otrzyma podziękowania podpisane przez Powstańców Warszawskich. Zostaną one przesłane na adres właściciela konta bankowego, z którego wykonany zostanie przelew. Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie na stronie www.niezapomnijonas.pl

Komentarz Daily Drivera

kierowca Daily Driver

Zapewne część z Was jest nieco zaskoczona naszym dzisiejszym tekstem o Powstańcach Warszawskich. Dlaczego postanowiliśmy wesprzeć akcję „Nie Zapomnij o Nas”? Bowiem to dzięki Naszym bohaterskim i niestrudzonym w dążeniu do niepodległości przodkom, możemy dziś dla Was tworzyć ten portal w pełni niezależnie. To dzięki bezgranicznemu oddaniu i umiłowaniu Ojczyzny naszych bohaterów mamy to szczęście, aby pisać o motoryzacji i cieszyć się nią razem z Wami, żyjąc z dala od trosk i obaw o swe życie i zdrowie. Pamiętajmy o naszych przodkach, którzy oddali wszystko co najcenniejsze, walcząc o Niepodległą Polskę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności