REKLAMA

Lotus i Alpine będą współpracować, aby stworzyć nowy samochód sportowy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 14 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alpine i Lotus podpisali umowę o współpracy. Za cel obrali sobie zupełnie nowy, elektryczny samochód sportowy na miarę XXI wieku. Dla obu firm ważny będzie nie tylko silnik elektryczny, ale i niska masa auta, która charakteryzuje dotychczasowe modele obu marek.

To był ważny dzień dla obu producentów. Zarówno Alpine jak i Lotus chcą dalej tworzyć lekkie samochody sportowe. Teraz musza jednak połączyć swoje siły w celu stworzenie auta napędzanego silnikiem elektrycznym. A to wymaga poniesienia wysokich kosztów finansowych i nakładów pracy, które powinna skutecznie obniżyć kooperacja. Podpisany protokół, zawierający ustalenia co do dalszej współpracy, jest na chwilę obecną bardzo skąpy w szczegóły.

Współpraca firm Lotus i Alpine

Na ten moment wiadomo, że obaj producenci samochodów będą badać szereg obszarów współpracy, koncentrując się na wspólnym opracowaniu w pełni elektrycznego samochodu sportowego. Zamierzają w tym celu wykorzystać zasoby, wiedzę i dostępne obiekty zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i we Francji.

Zobacz: Słonecznikowe Alpine A110S – limitowana wersja z serii Color Edition!

Nie jest pewnym, czy nowy samochód ma być odrębnym modelem w gamie, czy być może zastąpi obecne wersje spalinowe, jak np. Alpine A110. Trudno też powiedzieć czy do opracowania wspólnego auta wykorzystana zostanie platforma Renault CMF-EV czy raczej model BEV stosowany już przez Lotusa. Puryści, tacy jak my, muszą jednak zapomnieć o skrzyni manualnej. To mało prawdopodobna opcja, zważywszy na cięcie kosztów. Choć z technicznego punktu widzenia, jak najbardziej możliwa do realizacji.

Motorsport

Obie firmy rozważają także współpracę w zakresie motorsportu. Ma w tym pomóc doświadczenie i obecność Alpine w wyścigowych seriach, takich jak Formuła 1, Formuła E czy w Wyścigach Długodystansowych. Warto bowiem pamiętać, że marka Alpine pojawi się w Formule 1 już od najnowszego sezonu 2021, a więcej o tym pisaliśmy w poniższym artykule:

Zobacz: Od 2021 roku Alpine będzie mieć swój zespół w Formule 1!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności