REKLAMA

Robert Kubica jako ambasador marki Alfa Romeo w Polsce!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 15 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Robert Kubica został oficjalnie polskim ambasadorem marki Alfa Romeo. To ogromne wyróżnienie dla włoskiej marki, bo Robert to prawdziwa legenda motorsportu, z którą stoi rzesza fanów. Nie da się jednak ukryć, że oboje do siebie po prostu pasują!

Włoska marka już drugi raz w tym roku punktuje wśród polskiej klienteli. Najpierw wprowadziła wydłużoną aż do 5 lat gwarancję na nowe Alfy Romeo sprzedawane w Polsce (z limitem aż 200 tysięcy km!), a teraz uprosiła Roberta Kubicę, aby ten był ambasadorem jej marki. I trzeba przyznać, że Włosi nie mogli wybrać sobie lepszej postaci. Robert, podobnie jak najnowsze modele Alfy Romeo, ma charakter i kocha rywalizację na torze. Polak to ikona polskiego motorsportu bo doszedł najdalej ze wszystkich. Stawał 12-krotnie na podium wyścigów Formuły 1, raz triumfował, a w 2008 roku zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Mógł być nawet wyżej, ale władze BMW Sauber odpuściły walkę w trakcie sezonie. Do dziś Robert jest prawdziwym fighterem na torze, nawet jeśli dysponuje mało konkurencyjną maszyną.

Robert Kubica poleca Alfę Romeo!

Robert Kubica, 34-letni krakowianin, debiutował w Królowej Motorsportu (Formule 1) w 2006 roku i jeszcze w tym samym sezonie stanął na podium! Dwa lata później zwyciężył w Grand Prix Kanady, a na koniec sezonu uplasował się na 4. miejscu w „generalce”. Z powodu wypadku w 2011 roku Kubica na pewien czas musiał wycofać się z F1, w 2013 roku udowodnił swój talent, zdobywając tytuł rajdowego mistrza świata WRC2. Trzy lata temu powrócił na tor Formuły 1 za kierownicą fatalnego Williamsa FW42, by w 2020 roku zająć fotel kierowcy rezerwowego i rozwojowego zespołu Alfa Romeo Racing, obecnie Alfa Romeo Racing Orlen. Kubica w swojej dotychczasowej karierze zdobył  tytuł „Najlepszego Sportowca Polski” 2008 roku, został uznany za „Człowieka Roku 2012” przez brytyjski magazyn motoryzacyjny „Top Gear” i „Osobowość Roku FIA” w 2013 roku.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Q4

Jak podkreślają przedstawiciele włoskiego koncernu, życiorys i cechy charakteru Roberta wpisują się w wartości marki Alfa Romeo, która swoje dziedzictwo zbudowała na torach wyścigowych, w tym sukcesach w F1 w pierwszych dwóch sezonach mistrzostw, zdobytych przez sławy: Giuseppe Farinę i Juana Manuela Fangio. Właśnie dlatego Robert Kubica, kierowca F1 Alfa Romeo Racing Orlen, w tym roku został ambasadorem marki w Polsce i promotorem kampanii 5-letniej Przedłużonej Gwarancji Maximum Care.

Alfa Romeo idzie za ciosem!

Nowa strategia marki, w którą wpisują się 5-letnia Przedłużona Gwarancja Maximum Care i powołanie na ambasadora Roberta Kubicy, stanowi mocny argument w zmianie sposobu postrzegania marki w aspekcie szeroko rozumianej niezawodności i jakości. Polskiego kierowcę F1 już od stycznia możemy zobaczyć w kampanii reklamowej Alfa Romeo w telewizji, w Internecie oraz reklamach wielkoformatowych na terenie kraju. Więcej na temat nowej gwarancji Alfy Romeo znajdziecie w poniższym materiale:

Zobacz: Alfa Romeo daje 5 lat gwarancji na swoje auta od 2021 roku!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności