REKLAMA

Sprzedaż sportowych Mercedesów z serii AMG w Polsce znowu wzrosła!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 16 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ile Mercedesów AMG sprzedało się w Polsce w 2020 roku? Wyniki sprzedaży modeli AMG znowu wzrosły, a Polska to 4 rynek w Europie pod względem sprzedaży sportowych Mercedesów. Które model AMG sprzedają się najlepiej?

Panika wywołana wirusem SARS-CoV2 po raz kolejny pokazała, że w czasach kryzysu biedni biednieją, a bogaci się bogacą. Mimo rekordowych wzrostów bezrobocia na świecie, zamknięciem setek tysięcy firm na świecie, marki Premium osiągnęły bardzo dobre wyniki sprzedażowe. W Polsce rynek klasy wyższej zdominował Mercedes, który sprzedał najwięcej aut klasy Premium. Co jeszcze ciekawsze, mimo kryzysu, wzrosła także sprzedaż sportowych modeli AMG!

Najlepiej sprzedające się modele AMG w Polsce

Od stycznia do grudnia 2020 r. zarejestrowano w Polsce 19 656 osobowych aut z gwiazdą. Wynik ten czwarty rok z rzędu zapewnił koncernowi Mercedes-Benz tytuł najchętniej wybieranej marki nowych samochodów premium na polskim rynku. Znakomite wyniki uzyskały również sportowe modele Mercedes-AMG. Warto zauważyć, że co 9. nowy Mercedes rejestrowany w Polsce to właśnie wariant AMG. To wszystko sprawiło, że Mercedes zanotował też rekordowy udział w polskim rynku motoryzacyjnym, który wyniósł 4,74%, co oznacza wzrost o 0,82%.

Zobacz: Mercedes-AMG A 45 i A 45 S – imponujące osiągi i napęd!

Dla Mercedes-AMG ubiegły rok minął pod znakiem licznych nowości, m.in. w segmencie aut kompaktowych. Do rodziny aut sportowych dołączył najmocniejszy w historii limitowany model, AMG GT Black Series o mocy 720KM, a rodzina SUV-ów AMG została kompletnie odświeżona o wersje GLA 45 AMG, GLB 35 AMG, GLE 63 i GLS 63 AMG. Sportowe samochody z gwiazdą były w Polsce kupowane jeszcze chętniej niż w 2019 r. Najlepiej sprzedające się modele AMG w 2020 roku to:

  1. A 45S 4Matic+
  2. G 63
  3. A 35 4Matic.

Łącznie w 2020 roku zarejestrowano na naszym rynku 1750 nowych aut Mercedes-AMG. Oznacza to aż 8 procentowy wzrost sprzedaży AMG. Tym samym, co dziewiąty nowo rejestrowany w Polsce Mercedes jest sygnowany logiem AMG. W rezultacie nasz rynek jest czwartym co do wielkości rynkiem zbytu AMG w Europie po Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Wielu ekspertów zauważa jednak, że wiele, a może większość tych aut trafia jednak do klientów zagranicznych, a przepisy związane z CEPIK zakłamują wyniki sprzedażowe.

Zobacz: Wadliwe ESP w samochodach Mercedes AMG GT, GLC i Klasie C

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności