REKLAMA

Porsche Taycan, 911 i 718 wzywane do naprawy! Rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 9 czerwca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza niewielka akcja serwisowa dotycząca aut marki Porsche. W modelach Taycan, 911 i 718 dostrzeżono problemy z podwoziami, co może mieć wpływ na zachowanie aut i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właściciele wadliwych egzemplarzy muszą stawić się w ASO Porsche.

Porsche to marka, która wyróżnia się na tle innych ponadprzeciętną niezawodnością. Od lat okupuje wysokie miejsca w rankingach bezawaryjności i śmiało rywalizuje nawet z japońskimi samochodami. Ale ona zalicza czasem wpadki jakościowe, co jest nieuniknione przy stałym rozszerzaniu gamy modelowej i szukaniu oszczędności w produkcji. Obecnie prowadzona akcja ma jednak bardzo niewielki zasięg.

Wadliwe połączenia śrubowe

Jak poinformował przedstawiciel marki Porsche w Polsce, że w samochodach marki Porsche Taycan (Y1A, Y1B), 911 (992) i 718 (982), które zostały wyprodukowane w Niemczech, połączenia śrubowe różnych elementów podwozia mogą być wadliwe. W rezultacie stabilność jazdy pojazdu może pogorszyć się, zwiększając ryzyko wypadku. Producent nie tłumaczy dokładnie na czym polega problem, ale można przypuszczać, że albo użyto wadliwych części (śrub) do montażu aut, albo nie zostały prawidłowo dokręcone. Wbrew pozorom, ten drugi scenariusz zdarza się zaskakująco często na rynku.

Na szczęście niemieckiego producenta aut, problem ma niewielki zasięg. Na polskim rynku akcja serwisowa dotyczy zaledwie 5 samochodów. Dlatego rozwiązanie problemu nie będzie raczej trwać długo. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu przeprowadzenia stosownej naprawy. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 35 54).

Zobacz: Z Porsche Cayenne może wyciekać paliwo! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności