REKLAMA

Skoda Kodiaq i Karoq – podczas hamowania może pęknąć pedał hamulca!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Skoda · Dodane: 12 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Poważny problem z hamulcami może mieć Skoda Kodiaq oraz Karoq. Czeskie SUV-y są już umawiane na akcję serwisową, aby wyeliminować zaobserwowaną wadę techniczną. Wadliwe modele były produkowane w zeszłym roku w Czechach.

Przedstawiciele marki Skoda w Polsce poinformowali, że w samochodach Skoda Karoq i Kodiaq (typ: NU, N5),  które zostały wyprodukowane w Republice Czeskiej od 29 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku, połączenie spawane między dźwignią pedału hamulca a platformą pedału hamulca może być niewłaściwie wykonane. Podczas naciskania pedału ze zwiększoną siłą (np. podczas hamowania awaryjnego), platforma pedału może odkształcić się lub złamać, zwiększając ryzyko wypadku.

Akcja serwisowa ma bardzo rozległy charakter. Na samym rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 502 pojazdy. Co więcej, ten sam problem dostrzeżono w innych modelach koncernu Volkswagena w tym m.in. w Golfie, Tiguanie czy Audi Q3. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany pedału hamulca.

Zobacz: Znaczek na kierownicy może zabić? Akcja serwisowa Chryslera!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności