REKLAMA

Stare Audi A4, A6, A8 i TT mają wadliwą poduszkę powietrza!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Audi · Dodane: 15 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kolejna akcja serwisowa, w której na celowniku są wadliwe poduszki powietrzne. Okazuje się, że teraz problem stwierdzono w ponad 20-letnich modelach Audi A4, A6, A8 i TT. Właściciele aut będą wzywani do serwisów ASO Audi w celu usunięcia problemu.

Akcje serwisowe dotyczące poduszek powietrznych są w ostatnich latach niesamowicie powszechne. Ciężko nawet określić jakie koszty wygenerowały one do tej pory. Coraz częściej organizowane są też akcje dla naprawdę już leciwych samochodów, co karze się zastanowić, na ile są one skuteczne. Mieliśmy już akcje serwisowe dotyczące 20-letnich BMW e46, równie starych Toyot Celic, a teraz przyszedł czas na Audi. I to kilka modeli!

Wadliwe poduszki powietrzne w Audi

Okazuje się, że w ponad 20-letnich Audi wykryto poważny problem dotyczący bezpieczeństwa pasażerów. Przedstawiciel marki poinformował, że w samochodach Audi, modele: A4 B5, A6 4B, A8 D2, TT 8N, Cabriolet B4 (Audi 80), które zostały wyprodukowane w Niemczech w latach 1997-1999, poduszka bezpieczeństwa kierowcy może działać nieprawidłowo, co zwiększa ryzyko obrażeń.

Audi A6 C5 4B

Warto zauważyć, że tylko na polskim rynku kampanią naprawczą objętych jest aż 1041 pojazdów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany poduszki bezpieczeństwa kierowcy. W jaki sposób zostaną oni odszukani po tym czasie? Czy problemy z poduszkami mogły doprowadzić do śmierci lub obrażeń użytkowników tych aut przez te wszystkie lata? Trudno to ocenić.

Zobacz: Rusza akcja serwisowa dla BMW serii 3 E46! To nie pomyłka!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Daily DriverTrw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trw
Gość
Trw

Haha! Najpopularniejsze auto polskiej prowincji – wymarzony audik, ten solidny 20-letni. W nich problemów z poduszkami nie ma. Fabryczna wystrzeliła jeszcze za Odrą. A co siedzi tam teraz? A po co się interesować, ha?

Aktualności