REKLAMA

Gosia Rdest w ten weekend wystartuje w Alpine Europa Cup!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 21 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W najbliższy weekend Gosia Rdest przesiądzie się do wyścigowego Alpine A110 i weźmie udział w pucharze Alpine Europa Cup. W trakcie zawodów mają odbyć się łącznie 3 wyścigi i 2 sesje kwalifikacyjne. Na starcie obok Gosi stanie aż 17 kierowców wyścigowych. Trzymamy kciuki za polską zawodniczkę!

W najbliższy weekend, czyli 22 i 23 sierpnia, Gosia Rdest, jako jedyna Polka będzie reprezentować nasz kraj w pierwszej serii francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. Start odbędzie się na torze Circuit Paul Armagnac w pobliżu francuskiego miasta Nogaro, który najszybsza Polka testowała w lipcu b.r. Przed nią cztery serie kultowego wyścigu w sportowym Alpine A110! Gosia jest pierwszą Polką w historii tych zawodów i jedyną Polką w tegorocznym zestawieniu!

Rdest w pucharze Alpine Europa Cup

Polską zawodniczkę czekają więc cztery rundy serii wyścigowej Alpine Europa Cup, w której kierowcy ścigają się kultowymi samochodami Alpine A110. Pierwsze trzy rundy odbędą się we Francji: 22 i 23 sierpnia w Nogaro, we wrześniu w Magny-Cours, a miesiąc później na Paul Ricard. Ostatnia runda będzie miała miejsce na przełomie października i listopada w Portimao w Portugalii. Gosia jest częścią zespołu Racing Technology i w pierwszej rundzie będzie się ścigać z 17 kierowcami. Członkiem jej teamu jest Pierre Sancinena – mistrz sezonu 2018.

Zobacz: Alpine A110S czyli dużo większa moc i nowe zawieszenie!

Warto podkreślić przy tym, że nie będzie to debiut Polki za kierownicą samochodu marki Alpine, bo już w zeszłym roku wzięła udział w ostatniej rundzie wyścigu na torze Paul Ricard. Przed zawodami sprawdzała możliwości Alpine A110 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, znanym wszystkich kibicom Formuły 1. Wyścigowy Alpine A110, którym będzie się ścigać Gosia, to model drogowy z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,8-litra. W ramach regulaminu zawodów został on wyposażony w wydajniejszy filtr powietrza oraz przeprojektowany układ wydechowy, dzięki czemu moc auta zwiększyła się do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

Trzymamy kciuki za tegoroczne starty Gosi, wierzę, że sportowe auto z naszej stajni przyniesie jej szczęście. To samochód dobrze przygotowany do ekstremalnych wyzwań

mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Zobacz: Alpine A110 Rally oficjalnie z rajdową homologacją

Zimowe i wiosenne miesiące Gosia poświeciła treningom – za sprawą pandemii przeniosły się one do wirtualnego świata. Wyścigi miały wówczas miejsce na symulatorze iRacing, a o formę fizyczną nasza zawodniczka walczyła na trenażerze.

Harmonogram zawodów w Nogaro:

Piątek:

  1. 8:35 – pierwszy trening
  2. 14:50 – drugi trening

Sobota:

  1. 8:35 – kwalifikacje
  2. 13:50 – pierwszy wyścig (30 minut)

Niedziela:

  1. 8:00 – kwalifikacje
  2. 13:30 – drugi wyścig (30 minut)
  3. 18:30 – trzeci wyścig (30 minut)

Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube: https://www.youtube.com/c/AlpineElfEuropaCup/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności