REKLAMA

Wojna sprawia, że Audi zatrzymuje produkcję aut w Niemczech!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Audi · Dodane: 2 marca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Audi wstrzymuje produkcję aż 6 swoich samochodów. Auta przestaną być produkowane w fabrykach w Ingolstadt i w Neckarsulm. Powód? Brak części i poważne problemy z dostawcami. Audi wstrzymuję produkcję m.in. modeli A4 i A6, ale także swoich topowych samochodów.  Nie da się ukryć, że wydłuży to czas oczekiwania na nowe auta.

Wojna na Ukrainie przyniosła kolejne problemy branży samochodowej. Nie dość, że od prawie 2 lat zmaga się ona z brakiem półprzewodników, to jeszcze teraz sytuację skomplikował konflikt u naszych wschodnich sąsiadów. Sprawa jest do tego stopnia poważna, że nawet największe koncerny mają problemy. Zwłaszcza te europejskie, które maja swoje fabryki lub poddostawców części zlokalizowanych w Europie wschodniej. Potężny kryzys przechodzi m.in. Audi, które czeka na dalszy rozwój sytuacji na Ukrainie, a już teraz musi wstrzymać produkcję wielu swoich sztandarowych modeli. Problem ten zapewne jeszcze bardziej wydłuży czas oczekiwania klientów na nowe auta tego producenta.

Audi zatrzymuje produkcję w fabrykach

Audi, należące do grupy Volkswagen, ma nie lada orzech do zgryzienia. Cała grupa z niepokojem przypatruje się sytuacji na Ukrainie licząc na to, że konflikt szybko się zakończy. Dlaczego? Bowiem globalna sieć dostawców Grupy Volkswagen, która obejmuje ponad 40 000 dostawców, w tym także tych z Ukrainy, z uwagi na tanią siłę roboczą. Niestety ze względu na obecną sytuację w tym regionie, mogą wystąpić poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw, co z kolei może doprowadzić do korekt w produkcji aut w poszczególnych markach koncernu. Niemcy są w stałym kontakcie z dostawcami i już szukają dla siebie alternatywy. Audi spodziewa się istotnych zmian w tej sprawie jeszcze w tym tygodniu. Niestety, osoby oczekujące na samochody Audi muszą się liczyć z opóźnieniami w dostawach.

Na chwilę obecną Audi zatrzyma produkcję 6 swoich samochodów w 2 fabrykach. Jeśli sytuacja nie uleganie poprawie, możliwe są kolejne przestoje.

Jak wynika z naszych informacji, poważne problemy na pewno już dotknęły dwie fabryki Audi: Ingolstadt i Neckarsulm, które z powodu braku kluczowych komponentów, nie mogą funkcjonować. W fabryce w Ingolstadt zostanie wstrzyma produkcja modeli Audi A4 i Audi A5 Przestój nastąpi od poniedziałku (7 marca) do piątku (11 marca włącznie). W niektórych przypadkach ograniczenia obowiązują już od czwartku (3 marca).

Zobacz: Chiptuning a trwałość koła dwumasowego – o ile można podnieść moc silnika?

Z kolei w zakładzie Neckarsulm od poniedziałku (7 marca) do piątku włącznie (18 marca) zostanie wstrzymana produkcja modeli Audi A6 i Audi A7. Ale to nie koniec, bo nawet topowe samochody niemieckiego producenta nie będą produkowane. Produkcja E-Tron GT i R8 w Böllinger Höfe będzie zawieszona od poniedziałku (7 marca) do piątku (18 marca włącznie). Z kolei od poniedziałku 14 marca do piątku 18 marca zostanie wstrzymana produkcja Audi A4 i A5. Co gorsza, jset to prawdopodobnie dopiero początek problemów. Jeśli nie uda się rozwiązać deficytu części do aut Audi, niemiecki koncern będzie musiał wydłużyć okres przestoju w produkcji aut, a nawet rozszerzyć zakres modeli, które nie będą produkowane. Ten sam problem ma także firma Porsche, która wstrzymała dziś produkcję niektórych swoich aut. O tym jakie modele Porsche przestały być produkowane pisaliśmy w poniższym artykule:

Zobacz: Porsche wstrzymuje produkcję swoich niektórych samochodów

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarcinKarol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Morze mi podaruje cię takie audi tak mi się podoba marzenie.

Marcin
Gość
Marcin

Chciał bym takie audi moje marzenie morze mi podaruje cię taki prezent .

Karol
Gość
Karol

W audi przelozyli mi termin odbioru z kwietnia na grudzień. I to jeszcze nie jest pewny termin. Zrezygnowałem. Wezmę cis że stocku. Chyba Giulie albo DS 9.

Aktualności