REKLAMA

Lexus LC F przyłapany na drodze – pierwsze zdjęcia i dane

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 24 lutego 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lexus LC 500 Superurismo to topowe Gran Turismo japońskiego producenta. Niebawem pojawi się jednak na rynku jego sportowa wersja czyli Lexus LC F. Będzie on napędzany przez silnik z turbodoładowaniem, a jego moc sięgnie 600 KM. Jednemu z czytelników portalu Lexus Enthusiast udało się sfotografować na południu Kalifornii częściowo zamaskowanego kamuflażem Lexusa LC. Wiele wskazuje na to, że to właśnie wersja F, która uczestniczy w jazdach próbnych.

Na zdjęciach przesłanych do redakcji portalu Lexus Enthusiast można zauważyć, że prototyp nieco różni się od obecnie sprzedawanego modelu. W stosunku do dotychczasowych wersji Lexusa LC, testowany egzemplarz ma zmienione przednie wloty powietrza po bokach charakterystycznego grilla w kształcie klepsydry, przemodelowane nakładki progów oraz powiększony tylny zderzak. Pozostała część karoserii wygląda na niezmienioną. Lexus LC F na pewno będzie się za to wyróżniać istotnymi zamianami mechanicznymi w względem dotychczasowych wersji.

Lexus LC F – co już wiadomo na jego temat?

Lexus nie przedstawił oficjalnych danych na temat LC F, ale pewne informacje w formie dziennikarskich plotek już do nas dotarły. Po pierwsze, prace nad wersją F na pewno trwają. Rok temu Lexus zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym znak towarowy LC F, a to oznacza, że auto faktycznie ma duże szanse na zaistnienie na rynku. Po drugie, w przeciwieństwie do dotychczasowych modeli z serii F – IS F, RC F i GS F – opartych na wolnossącym, 5,0-litrowym motorze V8, topowy LC F ma być napędzany 4,0-litrową, widlastą ósemką, która dzięki wykorzystaniu dwóch turbosprężarek ma osiągać moc około 600 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu 700 Nm.

Lexus LC F przyłapany w trakcie testów

Nowy silnik ma wykorzystywać połączone pod kątem 90 stopni dwa bloki pochodzące z dwulitrowych, turbodoładowanych, czterocylindrowych silników 8AR-FTS, montowanych np. w modelach RC 200t czy GS 200t. Moc na tylne koła ma przenosić dziesięciostopniowa przekładnia automatyczna o czasach przełączania biegów porównywalnych ze skrzyniami dwusprzęgłowymi. Ma to być ta sama przekładnia co w Lexusie LC 500.

Premiera Lexusa LC F

Lexus LC f ma być przy tym lżejszy od zwykłego Lexusa LC 500 o 7 % na skutek zastosowania większej liczby elementów wykonanych z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Według japońskiego magazynu Best Car, premiera Lexusa LC F ma nastąpić w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę, że wszystkie dotychczasowe modele F (IS F, LFA, RC F, GS F) Lexus prezentował na styczniowym North American International Auto Show w Detroit, do premiery może nas dzielić mniej niż 12 miesięcy.

Zobacz: Test Lexus RC 200t F Sport

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności