REKLAMA

Alfa Romeo Giulia przeszła testy zderzeniowe Euro NCAP!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Euro NCAP · Dodane: 23 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Giulia uzyskała maksymalną notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Oprócz tego ustanowiła rekordowy wynik jeśli chodzi o ochronę dorosłych pasażerów! Jak to możliwe skoro wiele osób twierdziło, że opóźnienie w produkcji Giulii spowodowane jest właśnie jej brakami w zakresie bezpieczeństwa konstrukcji?

To był ważny dzień dla Alfy Romeo Giulii. Mimo zaostrzonego w 2015 roku systemu oceny bezpieczeństwa aut w testach zderzeniowych Euro NCAP, Giulia uzyskała w nich maksymalną notę 5 gwiazdek. Szczególnie dobrze wypadła pod względem bezpieczeństwa dorosłych osób, które oceniono aż na 98%. To najlepszy wynik w historii tych badań. Dobrze też oceniono bezpieczeństwo jakie zapewnia podróżującym nią dzieciom – 81%. Niżej oceniono bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem (69%) i aktywne/pasywne systemy bezpieczeństwa, które auto ma w standardzie (60%).

Zobacz: Alfa Romeo Giulia – cena i wyposażenie w Polsce

Jeśli mowa o systemach bezpieczeństwa to warto zauważyć, że Alfa Romeo Giulia dysponuje dość obszerną ich listą. Niestety nie wszystkie z nich występują w standardzie. W każdej wersji w standardzie oferowany jest system Forward Collision Warning (FCW) z autonomicznym systemem hamulcowym (Autonomous Emergency Brake) z funkcją rozpoznawania pieszych, który sprawdza, wykorzystując czujnik radarowy oraz kamerę wmontowaną w przednią szybę, czy samochód nie zbliża się na swym torze jazdy do innego pojazdu lub przeszkody, sygnalizując kierowcy ryzyko ewentualnej kolizji. Jeśli kierowca nie zareaguje, system hamulcowy Autonomous Emergency Brake (AEB) hamuje automatycznie tak, aby uniknąć kolizji lub zmniejszyć jego następstwa. Ponadto, dzięki funkcji rozpoznawania pieszych, interpretuje informacje pochodzące równocześnie z radaru i kamery i jest w stanie wyhamować samochód samodzielnie z prędkości do 60 km/h.

Alfa Romeo Giulia Euro NCAP

Alfa Romeo Giulia Euro NCAP

Zobacz: Alfa Romeo Giulia – niska masa i świetne osiągi!

Dopełnieniem standardowego wyposażenia w całej gamie Giulii jest Lane Departure Warning (LDW), system, który ostrzega przed niezamierzonym zjechaniem z własnego pasa ruchu. Dodatkowo Giulia może zostać wyposażona za dopłatą w system Blind Spot Monitoring (BSM), asystent martwego pola z system detekcji obiektów na drodze cofania (Rear Cross Path Detection), który monitorując poprzez czujniki obszar wokół samochodu, wspomaga kierowcę podczas zmiany pasa ruchu i wyprzedzania oraz podczas wyjazdu z parkingów, monitorując ewentualne zbliżające się samochody.

Zobacz: Masz Maseratii Quattroporte lub Ghibli? Biegiem do serwisu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności