REKLAMA

Masz Maseratii Quattroporte lub Ghibli? Biegiem do serwisu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 22 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W najnowszych, sportowych limuzynach Maserati Quattroporte i Ghibli wykryto poważną usterkę. W niektórych modelach może dojść do zacięcia się pedału gazu! W rezultacie może to spowodować niebezpieczną sytuację, dlatego polski oddział Maserati już wezwał swoich klientów na akcję serwisową.

Przedsiębiorca Chodzeń Sp. J. z siedzibą w Piasecznie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Maserati, modele: Quattroporte (M156) oraz Ghibli (M157), rok modelowy MY 14, 15 i 16, wyprodukowane we Włoszech, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Zobacz: Renault Clio GT i RS z poważną wadą fabryczną!

Poinformowano, że w ww. modelach istnieje ryzyko zacięcia pedału przyspieszenia w dowolnej pozycji, spowodowane luźnym dywanikiem podłogowym lub przypadkowym obiektem leżącym na podłodze auta. Ponadto przedsiębiorca poinformował, że samochody Maserati są wyposażone w funkcję „nadrzędnego hamulca”, co oznacza, że wciśnięcie pedału hamulca zawsze powoduje rozłączenie pedału przyspieszenia i zamknięcie przepustnicy. Pozwala to na bezpieczne zatrzymanie pojazdu nawet w przypadku zablokowania pedału przyspieszenia.

Maserati Quattroporte 2017

Maserati Quattroporte 2017

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 92 samochody. Lista numerów VIN znajduje się w załączniku. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele pojazdów zostali poinformowani listownie o możliwości wystąpienia usterki. W pojazdach objętych akcją przywoławczą nakładka pedału przyspieszania oraz (jeśli to konieczne) przednie dywaniki zostaną wymienione na wolne od wad. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Chodzeń Sp. J. (adres: ul. Puławska 52A, 05-500 Piaseczno; tel.: 609 639 969).

Zobacz: Akcja serwisowa na silnik diesla 2.0 TDI – VW Passat, CC i EOS

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności