REKLAMA

Nissan Note – akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Nissan · Dodane: 22 grudnia 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nissan Note został objęty akcją serwisową. W samochodach z lat 2005-2011 wykryto niesprawny system pompowania poduszek powietrznych. Usterka jest poważna i zagraża bezpieczeństwu użytkowników Nissana.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany przez Nissan Sales CEE Kft. Sp. z o.o. że niektóre samochody marki Nissan Note (dokładnie model E11), które zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii pomiędzy 30 sierpnia 2005 r. a 31 grudnia 2011 r., mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Zobacz: Gdzie znaleźć numer VIN w samochodzie?

Przedstawiciele japońskiej marki poinformowali, że w Nissanie Note E11może dochodzić do pogorszenia gęstości ładunku uruchamiającego urządzenie napełniania Takata SDI (bezdymne urządzenie napełniania poduszki kierowcy). Jeśli dojdzie do uruchomienia poduszki powietrznej kierowcy, wewnętrzne ciśnienie urządzenia napełniania może powiększyć się do objętości przewyższającej przewidzianą normę, co w w rezultacie może spowodować rozerwanie obudowy urządzenia napełniania poduszki powietrznej kierowcy. Tym samym odłamki obudowy mogą spowodować obrażenia pasażerów lub kierowcy.

Akcja naprawcza dotyczy 9954 egzemplarzy feralnego modelu z rynku polskiego. 

Nissan zadeklarował, że od stycznia 2016 r. będzie w porządku chronologicznym (by móc uwzględnić zapotrzebowanie na części) kontaktować się z właścicielami potencjalnie zagrożonych samochodów i wymieniać urządzenia napełniania poduszki powietrznej kierowcy na część działającą poprawnie.

Zobacz: Nissan Juke w czołówce sprzedaży crossoverów na świecie

Osoby zainteresowane sprawą akcji serwisowej mogą skontaktować się z przedstawicielami marki Nissan poprzez Nissan Sales CEE Kft. Sp. z o.o.  pod adresem:

  1. ul. Aleje Jerozolimskie 176, 02-486 Warszawa;
  2. tel.: 801 647 726;
  3. e-mail: poland@nissan-services.eu

UOKiK informuje jednocześnie, że nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji serwisowych ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Zobacz: Numer VIN samochodu – co oznacza?

Pełną listę aut objętych akcją serwisową można odnaleźć na stronie UOKiK, na której w załączniku podana jest lista numerów VIN obejmująca wszystkie wadliwe egzemplarze z Polski:

Lista wadliwych samochodów Nissan Note

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Michał Moś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał Moś
Gość
Michał Moś

No i dupa…a jednak odezwał się Francuz w tym samochodzie.

Aktualności