REKLAMA

Alfa Romeo Tonale wzywana do serwisu – rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 3 października 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Tonale wzywane do serwisów. Problematyczne są tylne światła hamowania (stopu), które mogą się świecić bez przerwy jeśli włączony jest adaptacyjny tempomat. Przyczyna problemu została na szczęście znaleziona i można ją szybko wyeliminować.

Najnowszy SUV Alfy Romeo, model Tonale, wyraźnie poprawił wyniki sprzedażowe firmy. W samochodzie dostrzeżono jednak drobny problem z działaniem tylnych świateł stopu. Usterka jest łatwa do usunięcia, ale problem jaki powoduje może mieć poważne konsekwecje na drodze, dlatego warto jak najszybciej pojawić się w autoryzowanym serwisie Alfa Romeo.

W Tonale nie wyłączają się światła stopu

Przedstawiciel marki Alfa Romeo w Polsce poinformował o rozpoczęciu akcji serwisowej dotyczącej jego najnowszego modelu.  Okazuje się, ze w samochodach Alfa Romeo Tonale, są problemy z działaniem świateł „stopu”. Auta mogły zostać wyposażone w moduł układu hamulcowego, który zawiera elektroniczny błąd, co może powodować, że tylne światła hamowania pozostaną włączone podczas automatycznego trybu tempomatu (ACC), nawet jeśli pojazd nie zwalnia już ani nie hamuje.

Problem został szybko dostrzeżony przez producenta i w wielu egzemplarzach usterka już została wyeliminowana. Ale producent wzywa do serwisów wszystkie auta, w których może pojawić się problem. Łącznie w samej tylko Polsce kampania naprawcza obejmie 206 egzemplarzy Alfy Romeo Tonale. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną zaproszeni listownie do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu aktualizacji oprogramowania w module komputera (BCM).

Zobacz: Alfa Romeo przed Jaguarem, ale daleko za Audi czy Mercedesem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności