REKLAMA

Akcja serwisowa Mercedesa w Polsce dotyczy ponad 1500 aut

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 27 września 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W samochodach Mercedes Klasy E (w tym także cabrio i coupe) oraz AMG GT 4-door coupe stwierdzono zagrożenie pożarem. Auta wyposażone w automatyczne skrzynie biegów i napęd 4×4 mogą się zapalić. Wadliwe egzemplarze były produkowane od 2015 do 2022 roku.

Pożar samochodu to jedna z najczęstszych przyczyn akcji serwisowych ogłaszanych przez koncerny. W ostatnim czasie „brylują” w tym zakresie auta elektryczne, które mają problemy z przegrzewaniem się akumulatorów. Ale problem zwarcia i samozapłonu dotyczy też modeli spalinowych. Jeszcze nie tak dawno Toyota wezwała w Polsce ponad 50 tysięcy aut na serwis w obawie przez ich pożarem. Problemy te dotykają jednak też i innych producentów aut. Obecnie zmaga się z nimi Mercedes-Benz. I to nie po raz pierwszy.

Mercedesy zagrożone pożarem

Przedstawiciel marki Mercedes-Benz w Polsce powiadomił o rozpoczętej akcji serwisowej. Okazuje się, że Mercedesy Klasy E, w tym copupe i cabrio, oraz AMG GT 4-door coupe, z napędem na wszystkie koła, które zostały wyprodukowane od 16.11.2015 r. do 20.04.2022 r., mogą się zapalić. W wadliwych egzemplarzach wiązka przewodów skrzyni biegów może nie odpowiadać specyfikacji. W rezultacie naprężenia mechaniczne na uszczelce pojedynczych przewodów złącza mogą prowadzić do oderwania się uszczelki.

Mercedes-Benz Klasa E może się zapalić na skutek zwarcia w elektronice. 

Na skutek tego woda z nawierzchni drogi lub otoczenia może dostać się do złącza. Zbierająca się woda może spowodować pełzające zwarcie po zaparkowaniu pojazdu. Utrzymujące się przez dłuższy czas zwarcie może prowadzić do termicznego przeciążenia złącza, co może stwarzać zagrożenie pożarowe. Akcje jest prowadzona na szeroką skalę. W samej tylko Polsce kampania naprawcza obejmuje aż 1545 pojazdów.

Zobacz: Wadliwa pompa wody w Mercedesie Klasy V i Vito! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności