REKLAMA

Kia Sorento i EV6 mają problem z działaniem skrzyni biegów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Kia · Dodane: 14 czerwca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia Sorento i Kia EV6 maja problem z działaniem skrzyni biegów. Okazuje się, że auta mogą się stoczyć, jeśli zostały pozostawione w trybie P (parkowanie). Rozpoczęła się akcja serwisowa mająca na celu wyeliminować usterkę.

Automatyczne skrzynie biegów wyposażone są w określone i standaryzowane tryby wyboru sposobu ich działania. Jednym z nich jest tryb P, stosowany przy parkowaniu. Zapobiega on przemieszczaniu się auta, co jest szczególnie przydatne na pochylonych nawierzchniach. Kia zauważyła jednak problem w działaniu tego trybu w dwóch swoich modelach i rozpoczęła bezpłatną akcję serwisową, mającą wyeliminować ten problem.

Kia Sorento i EV6 mają problem z automatem

Przedstawiciele koreańskiej marki Kia w Polsce poinformował, że rozpoczyna akcję serwisową dotyczącą dwóch swoich samochodów. Okazuje się bowiem, że w samochodach marki Kia Sorento oraz Kia EV6, wahania napięcia mogą wpływać na sygnał sterujący z jednostki sterującej SCU do siłownika zapadki parkowania, gdy pojazd jest wyłączony i znajduje się w pozycji zaparkowanej (P). Może to spowodować czasowe wyłączenie mechanizmu parkowania, potencjalnie powodując ryzyko stoczenia się pojazdu. Wadliwe samochody pochodzą z lat 2021 – 2022 i zostały wyprodukowane w Korei Południowej w okresie od 17 lipca 2021 r. do 2 maja 2022 r.

Zobacz: Kia Sorento i ryzyko pożaru na skutek wycieku paliwa

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest aż 468 pojazdów. Właściciele wadliwych aut zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO KIA w celu aktualizacji oprogramowania jednostki sterującej SCU, aby zapobiec możliwości tymczasowego wyłączenia mechanizmu parkowania w pozycji parkowania (P).

Zobacz: Test Kia XCeed 1.5 T-GDI 7DCT

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności