REKLAMA

Kia otworzyła w Polsce swój największy i najnowocześniejszy salon w Europie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 26 kwietnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Najnowocześniejszy i największy salon marki Kia w Europie został otwarty w Polsce. Obiekt zlokalizowano w Gdańsku, a wśród jego innowacji jest m.in. 18-piętrowa winda samochodowa na 36 aut. Salon wyznacza nowe standardy, w tym designerskie, koreańskiego koncernu.

Entuzjaści marki Kia bądź jej przyszli klienci zyskali najnowocześniejszy w Europie salon tej firmy. Ten potężny obiekt, wybudowany w ciągu zaledwie roku  wzniesiono przy tej samej arterii, przy której znajduje się Polsat Plus Arena Gdańsk. Salon samochodowy Kii ma powierzchnię 483 m2, 16 m2 więcej zajmuje warsztat blacharsko-lakierniczy, na serwis przewidziano 427 m2. Tym samym, jest to na ten moment największy w Europie punkt dilerski Kii pod względem powierzchni przeznaczonej na ekspozycję aut i obsługę klientów. Salon marki Kia JD Kulej w Gdańsku został zaprojektowany według nowego układu i zgodnie z nowymi – designem i kolorystyką, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Na fasadę składają się duże przeszklenia oraz elewacja w kolorach szarym i czarnym. Warto zauważyć, że kolor czerwony, dotychczasowy znak rozpoznawczy salonów marki Kia, odszedł do przeszłości.

Salonu samochodowe Kia będą wygląda inaczej

Wnętrze salonu zdobią liczne elementy wykonane z jasnego drewna, oświetlone listwami LED. Od wejścia uwagę przyciąga drewniany boks, tzw. Infinity Loop. W gdańskim salonie ma on największy obwód wśród obiektów zaplanowanych w najbliższym czasie do wybudowania w Europie. Ale to tylko detale. Większe wrażenie robi techniczna strona obiektu.

Przed salonem znajdują się dwa spektakularne parkingi dla nowych samochodów w postaci wież, każda o wysokości 18 metrów i z miejscem na 36 samochodów. Ten nietuzinkowa konstrukcja o wysokości 6 pięter to wyróżnik tego salonu. Warto przy tym zauważyć, że tego typu windy nie są w Polsce popularne, za to są powszechnie stosowane na Dalekim Wschodzie. Salon robi też wrażenie swoją powierzchnią. Na działce, która liczy niemal 9500 m2 wytyczono 50 miejsc parkingowych dla klientów, a sam obiekt, obejmujący salon sprzedaży, serwis z wieloma stanowiskami, myjnie, warsztat blacharsko-lakierniczy i stację kontroli pojazdów zajmuje łączną powierzchnię prawie 2500 m2

Zobacz: Test Kia e-Soul

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności