REKLAMA

Kupujesz nowe auto? Sprawdź, jak je ubezpieczyć

Autor: Rankomat.pl · Zdjęcia: · Dodane: 2 marca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Zakup nowego samochodu oznacza konieczność wykupienia ochrony ubezpieczeniowej. Chociaż obowiązkowa jest tylko polisa OC, nie warto ograniczać się tylko do tego ubezpieczenia. Sprawdź, jak zabezpieczyć pojazd, aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa.

Zgodnie z przepisami, właściciel zarejestrowanego samochodu zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że fabrycznie nowe auta często padają łupem złodziei, warto rozszerzyć ochronę o dodatkowe elementy. Ubezpieczenie nowego samochodu powinno uwzględniać kilka polis, dzięki którym żadne zdarzenie drogowe nie będzie nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.

Ubezpieczenie OC to obowiązek

Pierwszym krokiem jest wykupienie ubezpieczenia OC, dzięki któremu ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobie pokrzywdzonej, jeśli Ty – jako kierowca – wyrządzisz szkodę. W związku z tym, że zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są regulowane przepisami, nie ma sensu przepłacać za polisę. Wystarczy zatem wybrać najtańszą ofertę, by zapewnić ochronę i uniknąć kar za brak ważnego OC.

Pomyśl o autocasco

O ile ubezpieczenie OC stanowi zabezpieczenie dla osoby poszkodowanej, o tyle autocasco jest polisą dającą znacznie więcej możliwości. Dzięki niej można uchronić się przed finansowymi skutkami takich zdarzeń losowych jak np.:

  1. zderzenie z innym samochodem, obiektem, zwierzęciem (również na skutek własnego błędu);
  2. zniszczenie auta przez czynniki atmosferyczne;
  3. kradzież auta;
  4. akty wandalizmu.

Warto sprawdzić ubezpieczenia AC na Rankomat.pl, ponieważ w tym przypadku nie można kierować się wyłącznie ceną. Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę m.in. takie aspekty jak:

  1. zakres ochrony;
  2. wyłączenia odpowiedzialności;
  3. wymóg udziału własnego w szkodzie;
  4. wysokość franszyzy integralnej.

Dopiero po wstępnej weryfikacji, można kierować się ceną autocasco.

Assistance i NNW – czy to potrzebne?

Assistance i NNW to polisy, które przydają się nie tylko przy częstym podróżowaniu. Warto rozszerzyć zakres ochrony, ponieważ dzięki takim ubezpieczeniom można:

  1. uzyskać odszkodowanie dla pasażerów w razie wypadku;
  2. otrzymać pomoc drogową w razie nieoczekiwanego zdarzenia w trakcie jazdy.

W przypadku NNW istotną rolę odgrywa suma ubezpieczenia – wartość, na podstawie której ubezpieczyciel wypłaca należne odszkodowanie.

Ubezpieczenie szyb – czy to się opłaca?

Chcąc zapewnić sobie maksymalną ochronę, warto pomyśleć o ubezpieczeniu szyb. Taka polisa nie jest droga, a pozwala na szybką likwidację szkody w razie nieoczekiwanego zdarzenia losowego. Tym bardziej, że koszt nowej szyby czołowej może sięgnąć kilku tysięcy złotych, z uwagi na wbudowane w nią czujniki czy układy ogrzewania.

Jeśli zależy Ci na dobrej ochronie nowego auta, nie ograniczaj się wyłącznie do OC. Określ, jakie dodatkowe polisy mogą się przydać. Jeśli dobrze wybierzesz, nie będą one stanowiły nadmiernego obciążenia budżetu, a zapewnisz sobie pełną ochronę i żadne zdarzenie Cię nie zaskoczy.

Źródło: artykuł przygotowany przez firmę 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności