REKLAMA

Rusza szkoła doskonalenia techniki jazdy „Akademia Alpine”

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 27 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

„Akademia Alpine” to nowa szkoła nauki jazdy, adresowana zarówno do właścicieli tych sportowych aut, jak i wszystkich kierowców z ambicjami sportowymi. Zajęcia będą organizowane na torze Silesia Ring.

Rozpoczyna się specjalna szkoła sportowej jazdy o nazwie „Akademia Alpine”, która została uruchomiona przez Alpine Pietrzak we współpracy z Silesia Ring. Program szkoleniowy jest skierowany do kierowców z ambicjami sportowymi, bez względu na ich poziom zaawansowania. Dzięki połączeniu kompetencji marki sportowej z możliwościami, jaki daje tor Silesia Ring, szkolenia oferowane przez Akademię Alpine mają być gwarantem wysokiej jakości.

Akademia Alpine w Polsce

Tegoroczna edycja Akademii Alpine jest pierwszą i ma na celu kształcenie profesjonalnych kierowców. Jest to okazja do poszerzenia umiejętności poza tymi nabytymi podczas kursu na prawo jazdy i własnego doświadczenia. Uczestnicy będą pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, co umożliwi im doskonalenie umiejętności jazdy sportowej na torze. Dzięki temu będą mogli wypracować bezpieczne nawyki, które będą mogli wykorzystać również w codziennym ruchu drogowym – wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Pietrzak. Akademia Alpine ma także na celu nawiązanie do sportowych korzeni marki Alpine w najbardziej autentyczny sposób. Organizatorzy zapraszają nie tylko posiadaczy samochodów tej marki, którzy kochają sportową rywalizację, ale także innych kierowców, którzy nie mieli wcześniej z nią styczności.

Alpine A110S mieliśmy okazję sprawdzić na torze w Modlinie w ramach Alpine Experience. Na Silesia Ring będzie można pojechać nią znacznie szybciej!

Szkolenia będą odbywać się na torze wyścigowym Silesia Ring, który znajduje się w Kamieniu Śląskim i przez wielu uważany jest za najlepszy tor wyścigowy w Polsce. Uczestnicy mogą przyjechać na zajęcia swoim własnym samochodem Alpine, ale organizatorzy oferują również możliwość wypożyczenia samochodu. Każdy kurs rozpoczyna się od odprawy, która zawiera niezbędne elementy teoretyczne. Następnie uczestnicy wsiadają do samochodów, aby pod okiem instruktorów doskonalić swoje umiejętności jazdy i korygować złe nawyki.

Zobacz: Alpine A110S – przeprowadziliśmy jego test na torze w trakcie Alpine Experience

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności