REKLAMA

Bezpłatny kurs doskonalenia jazdy Ford Driving Skills for Life 2023 już rusza!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 8 maja 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Motor Company Fund organizuje na całym świecie program szkoleniowy dla młodych kierowców – Ford Driving Skills for Life, którego celem jest przekazanie praktycznych umiejętności oraz informacji, których nie zdobyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy. Program ten jest organizowany już po raz siódmy w Polsce i odbędzie się 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku.

Według raportu Komendy Głównej Policji, młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. W 2022 roku byli oni sprawcami 3 059 wypadków, w których zginęło 281 osób, a 3 910 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Specjaliści zauważają, że grupa ta cechuje się brakiem doświadczenia oraz skłonnością do ryzyka i brawury.

Ford Driving Skills for Life 2023

Ford Driving Skills for Life łączy młodych kierowców z profesjonalnymi instruktorami jazdy, którzy prezentują uczestnikom realia jakie czekają na nich na drodze oraz podpowiadają, jak powinni się zachować, by uniknąć niebezpieczeństw. Uczestnicy zostaną podzieleni na małe grupy, a szkolenie obejmie zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną, skupiającą się na krytycznych czynnikach wpływających na kolizje drogowe, takich jak rozpoznawanie zagrożeń, kontrolowanie prędkości, panowanie nad pojazdem czy rozpraszanie uwagi.

Zobacz: Test Ford Focus ST 2.3 EcoBoost Facelifting

Bezpłatne szkolenia odbędą się 3 i 4 czerwca 2023 roku w Gdańsku przy stadionie na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Uczestnicy zostaną podzieleni na małe grupy. Szkolenie praktyczne i teoretyczne obejmie zagadnienia koncentrujące się na krytycznych czynnikach wpływających na kolizje drogowe, między innymi rozpoznawanie zagrożeń, kontrolowanie prędkości, panowanie nad pojazdem czy rozpraszanie uwagi.

Hulajnogi i EV

W tym roku program Ford Driving Skills for Life będzie poruszał również kwestie związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych oraz bezpieczeństwo drogowe pieszych, rowerzystów i użytkowników e-hulajnóg. Szkolenie to zostanie uzupełnione o optymalizację planowania podróży z perspektywy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego zarządzania energią.

Fundusz Forda inwestuje w programy, które tworzą bezpieczniejsze warunki dla wszystkich użytkowników dróg, nie tylko dla osób korzystających z samochodu. Program Ford Driving Skills for Life uczy młodych kierowców bezpiecznych praktyk w kontekście niechronionych użytkowników dróg, takich jak piesi i rowerzyści.

Zobacz: Jak dotkliwy jest mandat za jazdę hulajnogą po pijanemu?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności