REKLAMA

Szkoła jazdy wyścigowej Ford Performance

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 19 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Performance Racing School to kurs doskonalenia techniki jazdy wyścigowej. Szkolenie podzielone jest na kilka części, a jego cena uzależniona od zakresu lekcji. Kurs na ten moment odbywa się na torze Charlotte Motor Speedway w USA, ale być może w przyszłości trafi do Europy.

Ford Performance Racing School to szkoła jazdy wyścigowej, która oferuje szkolenia dla miłośników samochodów sportowych, zwłaszcza Forda Mustanga, na kultowym Charlotte Motor Speedway w USA. Szkoła została założona w 2006 roku i jest jedyną tego typu placówką, która jest wspierana przez Ford Motor Company. Program szkoleniowy jest stworzony dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności jazdy i stać się lepszymi, bezpieczniejszymi kierowcami. Instruktorzy szkoły to doświadczeni kierowcy wyścigowi, którzy osiągnęli sukcesy w swoich karierach sportowych.

Szkolenia z jazdy sportowej w Ford Performance Racing School

Kurs oferowany przez Ford Performance Racing School to jedno lub dwudniowe sesje szkoleniowe dla miłośników sportowej jazdy po torze, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w prowadzeniu sportowych samochodów. Szkolenia prowadzone są w grupach maksymalnie 20-osobowych, a uczestnicy korzystają z specjalnie przygotowanych modeli Forda Mustanga GT, wyposażonych w klatkę bezpieczeństwa, sportowe fotele Recaro oraz czteropunktowe pasy.

Zobacz: Ten Szwed ma 97 lat i właśnie kupił sobie Forda Mustanga z silnikiem V8!

Szkolenie jednodniowe składa się z zajęć teoretycznych i szkolenia podstaw prowadzenia samochodu sportowego, a następnie trzech sesji na torze trwających po 20 minut każda. Kurs zaczyna się o godzinie 7:30 i trwa do 16:30. Jednodniowe zajęcia Ford Performance Racing School kosztują 1795 dolarówSzkolenie dwudniowe pozwala na rozwinięcie umiejętności z pierwszego dnia i oferuje nowe konfiguracje torów, więcej sportowej jazdy i większe prędkości. Drugi dzień kursu składa się z 5 sesji torowych po 20 minut każda, a także szkolenia teoretycznego i praktycznego z jazdy wyczynowej.  Terminy zajęć Ford Performance Racing School w 2023 to:

  1. 21 kwietnia szkolenie 1-dniowe,
  2. 15 maja szkolenie 1-dniowe,
  3. 24-25 czerwca szkolenie 2-dniowe,
  4. 30 czerwca szkolenie 1-dniowe,
  5. 14 lipca szkolenie 1-dniowe,
  6. 29-30 lipca szkolenie 2-dniowe,
  7. 11 sierpnia szkolenie 1-dniowe,
  8. 22-23 września szkolenie 2-dniowe.

Dla wszystkich, którzy ukończyli jeden z dwudniowych kursów przewidziana jest możliwość uczestniczenia w tak zwanym programie dla zaawansowanych. Na uczestników czekają Fordy Mustangi GT, dwie sesje lekcyjne oraz 120 minut na torze. Cena to 2895 dolarów. Organizator kursu dostarcza uczestnikom profesjonalne kaski oraz jednowarstwowe kombinezony, które są dostępne na miejscu. Jednocześnie uczestnicy mają możliwość przyniesienia swojego sprzętu, pod warunkiem, że spełnia on wymagania bezpieczeństwa określone w regulaminie.

Zobacz: Test Ford Mustang GT 5.0 V8 Facelifting

Jeśli uczestnik chce skorzystać z towarzystwa podczas kursu, może zaprosić jedną osobę, która będzie obecna podczas wszystkich zajęć lekcyjnych i będzie również miała zapewnione posiłki za dodatkową opłatą w wysokości 85 dolarów dziennie. Osoba towarzysząca musi być pełnoletnia (ponad 14 lat) i spełnić wymagania określone w regulaminie. Uczestnicy kursu mają również możliwość skorzystania z oferty specjalnych cen na pobyt w dwóch hotelach znajdujących się na terenie kompleksu Charlotte Motor Speedway. Ceny wynoszą 114 lub 149 dolarów za noc.

Gdzie odbywa się kurs Ford Performance Racing School?

Zajęcia odbywają się na terenie kompleksu Charlotte Motor Speedway w Concord, Północna Karolina, który został otwarty w 1960 roku i od tamtej pory był gospodarzem wielu prestiżowych wyścigów. Na terenie kompleksu znajduje się owalny tor o długości 2,414 km, który jest wykorzystywany do zawodów NASCAR oraz tor do zawodów na ćwierć mili. Jest również tor drogowy, który jest wykorzystywany w innych wyścigach. Poza tym, kompleks oferuje również możliwości dla fanów jazdy terenowej i posiada pola kampingowe z pełną infrastrukturą. W odległości około 35 minut drogi znajduje się międzynarodowe lotnisko Charlotte Douglas.

Zobacz: Policjanci przeszli szkolenie na Renault Megane RS Trophy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności