REKLAMA

Kiedy powinna ruszyć akcja serwisowa Volkswagena dotycząca silników Diesla?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 29 grudnia 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Znamy przybliżone terminy rozpoczęcia akcji serwisowej Volkswagena dotyczącej wadliwych silników Diesla z serii EA189. Nie podano dokładnych dat, jednak niebawem przedstawimy Wam terminy z rynku norweskiego. Powinny w dużym stopniu się pokrywać z tymi z Polski.

Do serwisów Volkswagena, w celu przeprowadzenia zmian technicznych, zostaną w wielu turach wezwane wszystkie pojazdy, które wyposażone zostały w wadliwe silniki Diesla z serii EA189. Mowa jest o jednostkach 1.2 TDI, 1.6 TDI i 2.0 TDI występujących w wielu wariantach mocy. Pełna ich lista znajduje się poniżej:

Zobacz: Silniki TDI Volkswagena, które nie spełniają norm spalin

Od pierwszego kwartału 2016 roku będą wdrażane zmiany w silnikach 2.0. Do końca drugiego kwartału przyszłego roku planuje się rozpoczęcie działań w stosunku do silników 1.2. Od trzeciego kwartału 2016 r. aż do końca całej akcji stosownym czynnościom będą poddawane samochody z jednostkami napędowymi o pojemności 1.6 l. Zarówno silnik 1.2 TDI jak i 2.0 TDI zostać ma poddany jedynie modyfikacji jego oprogramowania. Jednostka 1.6 TDI ma większy problem z zaliczeniem norm emisji spalin i u niej naprawa ma wyglądać nieco inaczej. Dokładne informacje zamieszczamy poniżej:

Zobacz: jest gotowy sposób naprawy silnika 1.6 TDI – DailyDriver.pl pokryje koszty

Volkswagen AG będzie się starał, aby podczas wdrażania zmian technicznych klienci nie odczuli żadnych niedogodności, np. związanych z czasowym unieruchomieniem ich pojazdu. W związku z tym marka Volkswagen zapewni w razie potrzeby każdemu klientowi bezpłatnie odpowiednią opcję mobilności.

Volkswagen potwierdza: pojazdy są bezpieczne oraz sprawne technicznie i mogą bez ograniczeń poruszać się po drogach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności