REKLAMA

Stacja ładowania Porsche o mocy 400 kW już otwarta

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 19 czerwca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Porsche otworzyło czwarty Porsche Charging Lounge w Ingolstadt, oferując cztery punkty szybkiego ładowania DC o mocy do 400 kW oraz cztery punkty ładowania AC o mocy do 22 kW. Wysoka wydajność ładowania i centralna obsługa kosztów przez Porsche Charging Service wyróżniają te stacje.

Na terenie Porsche Centrum Ingolstadt, zlokalizowanego przy autostradzie A9, dostępne są cztery ładowarki do wszystkich modeli elektrycznych i hybryd plug-in. Stacja ta umożliwia ładowanie pojazdów certyfikowaną „zieloną” energią elektryczną przez całą dobę. Dzięki zwiększeniu mocy ładowania prądem stałym do 400 kW (DC), użytkownicy Porsche Taycan mogą korzystać z ładowania z mocą do 320 kW. Stabilność ładowania na poziomie powyżej 300 kW utrzymuje się przez 5 minut. Nowe, w pełni elektryczne Porsche Macan można naładować od 10 do 80% w około 21 minut.

Kosz ładowania na stacji Porsche

Stacja w Ingolstadt została wyposażona w nowoczesne zaplecze sanitarne, napoje bezalkoholowe i przekąski. Goście mogą także korzystać z mediów analogowych i cyfrowych oraz szybkiego internetu. Po otwarciu Porsche Charging Lounge Ingolstadt kierowcy mają do dyspozycji cztery stacje szybkiego ładowania, a w planach są kolejne lokalizacje. Stacje są widoczne w systemie nawigacji oraz w aplikacji My Porsche. Koszt ładowania wynosi 0,39 euro za 1 kWh i jest zgodny z cenami na innych stacjach w sieci Porsche.

Zobacz: Test Jaguar F-Pace D200 – ogromny zasięg, sportowe tradycje

Aby uzyskać dostęp do stacji i strefy wypoczynkowej, wymagany jest identyfikator Porsche ID powiązany z samochodem. Automatyczne otwarcie szlabanu następuje po rozpoznaniu numeru rejestracyjnego powiązanego z Porsche ID, który można zapisać w aplikacji My Porsche. Alternatywnie, można skorzystać z karty Porsche Charging Card lub kodu QR w aplikacji My Porsche. Porsche Charging Service zapewnia dostęp do prawie 700 000 punktów ładowania w 24 krajach Europy, w tym około 45 000 punktów o mocy do 150 kW oraz 30 000 punktów o wyższej mocy ładowania.

Rozwój infrastruktury ładowania wspiera ponad 845 dealerów Porsche na całym świecie, oferując ponad 1500 wysokowydajnych punktów ładowania dla klientów. Specjalnie zainstalowane Charge Boxy umożliwiają ładowanie z mocą do 320 kW nawet w miejscach z ograniczonymi przyłączami.

Zobacz: Tesla usuwa z rynku auta z darmowym ładowaniem!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności