REKLAMA

Toyota wprowadzi na rynek 2 elektryczne auta już w 2022 roku!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 12 lutego 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Pierwsze elektryczne auto Toyoty to crossover (SUV), drugie to na chwilę obecną tajemnica. SUV powstanie na platformie e-TNGA i będzie efektem kooperacji z Subaru. Odejście Toyot od hybryd ma być stopniowe, ale japoński producent zamierza sukcesywnie wprowadzać kolejne, elektryczne modele na prąd.

Na chwile obecną Toyota nie produkuje samochodów elektrycznych, tylko skupia się na hybrydach. Trzeba jednak pamiętać, że zasilana wodorem Toyota Mirai, wykorzystuje do napędu silnik elektryczny. Tym samym Toyota ma już określone doświadczenie z tego typu napędami. Tym bardziej, że jej hybrydy są z kolei doskonałym poligonem doświadczalnym do testowania baterii.

Elektryczne samochody Toyoty

W 2022 roku Toyota planuje wprowadzić na rynek kilka pojazdów elektrycznych i hybrydę PHEV, natomiast ich prezentacja ma nastąpić jeszcze w 2021 roku. Początkowo elektryczny SUV trafić miał tylko do Europy, ale teraz jest już wiadomo, że będzie też sprzedawany w USA. Co więcej, amerykanie mogą się też spodzeiwać drugiego modelu zasilanego energią elektryczną. Łącznie Toyota ma wprowadzić 10 nowych samochodów elektrycznych jeszcze przed 2025 rokiem.

Zobacz: Oto najlepiej sprzedające się auta elektryczne w Polsce w 2020 roku!

Przedstawiciele Toyoty z optymizmem podchodzą do swoich napędów hybrydowych i wodorowych, na których znają się jak mało kto. Jednocześnie zaczynają kierować się w stronę pojazdów elektrycznych, ale robią to wolniejszym tempem niż konkurencja. Jednak strategia elektryfikacji Toyoty zakłada, że do 2025 roku 40% wszystkich nowych pojazdów tej marki będzie zelektryfikowanych, a 70% – do 2030 roku.

Zobacz: Do 2025 roku ruszy fabryka elektrycznych silników Volvo!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności