REKLAMA

Najpopularniejsze marki samochodów Premium w USA

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 11 lutego 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Najpopularniejsze firmy samochodowe produkujące auta w klasy wyższej w USA? Okazuje się, że Amerykanie lubią najbardziej marki z Niemiec i Japonii. W 2020 roku różnice na szczycie okazały się jednak bardzo niewielkie.

Kryzys gospodarczy wywołany paniką przed koronawirusem ma swoje odbicie w sprzedaży aut na całym świecie. Choć są firmy, które zyskały na tym zamieszaniu, to większość koncernów samochodowych na tym straciła. Choć wiele też zależy od konkretnego rynku. Sytuacja w segmencie auta klasy wyższej w Stanach Zjednoczonych pokazuje, że i tego kraju kryzys nie ominął. Wśród 3 najchętniej wybieranych samochodowych marek Premium, nie ma takiej, która nie zanotowała spadków sprzedaży.

BMW najpopularniejszą marką Premium

Okazuje się, że liderem amerykańskiego rynku jest firma z Niemiec, a nie z USA. W 2020 roku najchętniej wybieraną marką aut klasy wyższej w Stanach Zjednoczonych było BMW. Bawarska marka sprzedała dokładnie 278 732 samochodów, a jej najchętniej wybieranymi modelami były SUV-y : BMW X3 oraz BMW X5.

Nie da się jednak zauważyć, że ten triumf nie zatuszował ogromnego spadku zainteresowania się autami BMW w USA. Jak pokazują dane sprzedażowi niemiecki co prawda zajął pierwsze miejsce w klasie, ale recesja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że sprzedaż BMW w Stanach Zjednoczonych spadła o 17,5%.

Lexus awansował na II miejsce

Co zaskakujące, dosłownie tuż za BMW uplasował się japoński Lexus,który stracił do lidera mniej niż 4 tys. samochodów. To bardzo dobry rezultat tym bardziej, że w Europie wiele osób nadal nie potrafi zaakceptować Lexusa jako pełnoprawną markę Premium. Za to w USA się do udaje. W 2020 roku z salonów Lexusa w USA wyjechało 275 041 aut. Koncern dobrze poradził sobie z kryzysem. Sprzedaż Lexusa w USA spadła o 7,7%, co można rozpatrywać w kategorii sukcesu (o ile jest się wielkim optymistą).  Drugie miejsce w USA oznacza dla Lexusa również istotny awans, bowiem w poprzednich latach marka zwykle kończyła rok na trzeciej lokacie. Amerykańscy klienci Lexusa najchętniej wybierali model RX. Japoński SUV trafił do aż 101 059 nabywców, odpowiadając za ponad 1/3 sprzedaży producenta.

Zobacz: Lexus szykuje 3 sportowe auta! Mogą zadebiutować jeszcze w tym roku!

Marka z Kraju Kwitnącej Wiśni trzyma się zresztą bardzo dobrze również na innych rynkach. W 2020 roku Lexus dostarczył klientom na świecie 718 715 samochodów. Wprawdzie to o 6% mniej niż rok wcześniej, ale w drugiej połowie 2020 wyniki marki były o 2% wyższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Europejscy klienci kupili 70 814 samochodów Lexusa, zwiększając jego udział w rynku marek premium do najwyższego w historii marki poziomu 2,3%. W Polsce Lexus osiągnął prawie 17-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2019 roku.

Mercedes spadł na III miejsce

Trzecią najpopularniejszą marką premium w USA okazał się Mercedes-Benz. To także lider polskiego rynku samochodów wyższej klasy, którego sprzedaż w naszym kraju wyniosła 19 653 egzemplarzy. Na tle Stanów Zjednoczonych to jednak wynik niewielki.

Amerykanie kupili 274 916 samochodów niemieckiego producenta, co oznacza spadek o 13% względem ubiegłego roku. Czwartą lokatę zajęło Audi z wynikiem 186 520 aut (-17%), a na piątym miejscu znalazł się rodzimy Cadillac z rezultatem 129 495 samochodów (-17,1%).

Zobacz: Oto najlepiej sprzedające się auta elektryczne w Polsce w 2020 roku!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
derek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
derek
Gość
derek

Lexus (mmmm) nie dziwie się że i amerykanie poznali się na tej marce. Jeszcze bmw wyprodukuje kilka silników które nie mogą wytrzymać 100tyć km i Japończyk wraz z innymi autatami zawładną rynkiem w europie

Aktualności