REKLAMA

Planowanie podróży samochodem w góry – o tym warto pamiętać!

Autor: Materiał promocyjny · Zdjęcia: · Dodane: 2 stycznia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Zimowy wyjazd w góry może być znakomitym sposobem na spędzenie ferii czy urlopu. Zanim jednak wyruszymy na południe Polski, warto wszystko zaplanować. O czym należy pamiętać, planując wyjazdy rodzinne w góry?

Nawet na krótką zimową wycieczkę autem należy się odpowiednio przygotować. Warunki drogowe o tej porze roku potrafią zmieniać się bardzo szybko, dlatego kierowcy powinni być przygotowani na różne warunki atmosferyczne. Zobacz, jak powinno wyglądać planowanie podróży samochodem w góry.

Co zabrać na wyjazd w góry?

Stan dróg w górach może się zmienić z dnia na dzień. Dlatego kierowca, który planuje podróż samochodem w te rejony, powinien dokładnie sprawdzić w pierwszej kolejności swój pojazd. Najlepiej zacząć od standardowego przeglądu, czyli sprawdzenia stanu zimowych opon oraz poziomu płynu do spryskiwaczy i oleju. Pamiętaj również, że jeśli pierwszy raz w sezonie dolewasz zimowego płynu, najpierw opróżnij zbiornik z letniego. W przeciwnym wypadku po wymieszaniu płyn dedykowany na mróz może stracić swoje właściwości. W jaki sposób? Zawarty w nim alkohol na skutek rozcieńczenia będzie miał zbyt niskie stężenie, co spowodować może zamarznięcie.

W przypadku starszych samochodów dobrym pomysłem będzie naładowanie akumulatora, a także wyposażenie się w kable rozruchowe lub booster. Przydatny może być także jump starter, czyli kieszonkowa wersja boostera. Warto przejrzeć również apteczkę, latarkę oraz pozostałe niezbędne wyposażenie auta, jak zapasowe bezpieczniki, linka holowniczą, olej silnikowy czy lewarek. Jeśli planujesz wyjazd w najwyższe rejony Polski, warto rozważyć także łańcuchy na koła. W przypadku aktywnego wyjazdu rodzinnego zapewne zabierzesz ze sobą odpowiedni sprzęt. Wymaga on jednak sporej przestrzeni bagażowej. Jeśli masz mniejszy samochód, wygodniejszą i bezpieczniejszą alternatywą będzie bagażnik dachowy. Planujesz z niego skorzystać? Sprawdź relingi w aucie oraz umocowanie samego pokrowca.

Jak się zabezpieczyć na wyjazd w góry?

Część kierowców nie korzysta z dodatkowych form ubezpieczenia poza obowiązkowym OC. Planowanie podróży samochodem w góry warto jednak poszerzyć o wybór dodatkowej ochrony dla swojego auta. Przed odjazdem dobrze sprawdzić darmowy kalkulator OC/AC Punkta, który wykona za Ciebie porównanie cen OC. Wielu kierowców decyduje się na przedłużenie polisy wraz z nowym rokiem. Towarzystwa ubezpieczeniowe, aby zachęcić do swojej oferty, często oferują w cenie samego OC także pakiet assistance czy mini AC.

Jeżeli jednak nie chcesz wykupować rocznej polisy wyłącznie z myślą o jednorazowym wyjeździe, masz alternatywę w postaci assistance krótkoterminowego. To specjalna oferta przygotowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe z myślą o takich okazjach jak wyjazd w góry. Okres ochrony może obejmować od kilku dni do miesiąca. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają z dala od domu i dobrze znanych warsztatów. Assistance obejmuje takie usługi jak:

  1. holowanie pojazdu,
  2. usprawnienie auta w miejscu zdarzenia,
  3. samochód zastępczy,
  4. transport podróżnych,
  5. pobyt w hotelu,
  6. pomoc serwisowa.

Jak widać assistance krótkoterminowe może zapewnić Tobie i Twojej rodzinie kompleksową ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń podczas wyjazdu w góry. Przed wyruszeniem w drogę warto skontaktować się np. z multiagencją Punkta (+22 490 90 00), w której zespół specjalistów znajdzie dla Ciebie optymalną ofertę. Dzięki ubezpieczeniu nie musisz obawiać się o pomoc, jeżeli będziesz jej potrzebować daleko od domu.

Zobacz: Rowerzysta uderza w drzwi auta podczas ich otwierania – czyja wina?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności