REKLAMA

Sprzedaż samochodów marki McLaren spadła o prawie 70 procent!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: McLaren · Dodane: 31 maja 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sprzedaż samochodów firmy McLaren drastycznie spadła z uwagi na panikę wywołaną koronawirusem. Brytyjski koncern zanotował przy tym spadki przychodów oraz wyraźne straty, mimo cięć w strukturach personelu. Nie da się ukryć, że McLaren robi co może, aby przetrwać to globalne zamieszanie.

Panika wywołana koronawirusem dotyka nawet uznane i cenione marki. Brytyjki McLaren, notuje wyraźne spadki sprzedażowe samochodów. Co więcej, mimo zapowiadanej redukcji etatów (nawet o 1200 miejsc pracy) nadal notuje wyraźne straty. W pierwszym kwartale 2020 roku McLaren poniósł straty sięgające 163 milionów dolarów i to mimo obniżenia w tym roku kosztów o prawie 246 milionów dolarów. Aby zachować płynność finansową, musi uzyskać zabezpieczenie finansowe w kwocie 338 milionów dolarów.

Spadła sprzedaż supersamochodów McLaren

Kryzys wywołany na świecie sprawił, że z rynku zniknęło setki tysięcy firm, głównie tych małych i średnich. Ale wśród producentów luksusowych samochodów nie jest on aż tak odczuwalny. Dla przykładu Porsche notuje relatywnie niewielkie spadki przychodów, a zyski ze sprzedaży aut są nawet większe mimo nieco mniejszego wolumenu sprzedaży (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Ale McLaren jest zdecydowanie mniejszym producentem aut, którego istnienie jest ściśle powiązane ze sportem samochodowym, zwłaszcza z Formułą 1. Przeciągająca się inauguracja sezonu 2020 Królowej Motosportu niekorzystnie odbija się na kondycji finansowej McLarena.

W pierwszym kwartale 2020 roku McLaren sprzedał łącznie 307 samochodów. W analogicznym okresie zeszłego roku było to 963 sprzedanych pojazdów, co oznacza że firma zanotowała spadek sprzedaży na poziomie 68%. Tego typu problemy notują popularne marki samochodów osobowych. Brytyjczycy są jednak dobrej myśli, bowiem spodziewają się odbicia finansowego w III i IV kwartale 2020 roku. Pocieszający sjest też fakt, że wszystkie McLareny Speedtail , Elva i 765LT zostały już wyprzedane na 2020 roku.

Zobacz: Auta nie będą tańsze przez epidemię koronawirusa! Ceny będą rosnąć!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kuba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kuba
Gość
kuba

no to mclaren ma słabo

Aktualności