REKLAMA

Nowy dyrektor generalny Stellantis Polska

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Stellantis · Dodane: 2 kwietnia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Grzegorz Zalewski objął stanowisko dyrektora generalnego Stellantis Polska. Nominacja wchodzi w życie od kwietnia bieżącego roku. Na nowej funkcji będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu Stellantis na polskim rynku, w tym marek: Abarth, Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Opel i Peugeot, a także za segment pojazdów używanych Spoticar, obsługę posprzedażową, dystrybucję części zamiennych oraz usługi serwisowe.

Na swoim nowym stanowisku, Grzegorz Zalewski będzie podlegał Bernardowi Loire, dyrektorowi ds. 25 europejskich rynków w Stellantis. Zastąpi on Roberto Matteucciego, który powraca do Włoch, a informacje na temat jego nowej pozycji zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Grzegorz Zalewski jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej zarówno na polskim, jak i europejskim rynku

Grzegorz Zalewski – życiorys

Karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku, zajmując stanowiska kierownicze w takich obszarach jak sprzedaż i sieć dealerska, obsługa klienta oraz marketing. Od 2008 roku Grzegorz pełnił, m.in., funkcje dyrektora generalnego oraz stanowisko dyrektora operacyjnego Grupy Renault Retail na Europę, odpowiadając za 13 krajów (Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Austria, Słowacja, Czechy, Polska, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia) oraz zdobywając szeroką wiedzę na temat działalności sieci dealerskiej.

Grzegorz Zalewski to nowy dyrektor Stellantis 

Bernard Loire, dyrektor ds. 25 europejskich rynków Stellantis, zwraca uwagę to, że Grzegorz ma szeroką znajomość rynku motoryzacyjnego w Polsce oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem. Dodaje, że jest przekonany, iż Grzegorz wykorzysta swoją wiedzę ekspercką oraz umiejętności w zarządzaniu, aby zapewnić dalszy pomyślny rozwój Stellantis w Polsce oraz realizację planu strategicznego Dare Forward 2030. Dodaje także, że chciałby podziękować Roberto Matteucciemu za jego wkład w utworzenie nowej struktury Stellantis na polskim rynku oraz przewodzenie z sukcesem w bardzo wymagającym czasie wyzwań biznesowych.

Zobacz: Stellantis inwestuje w akumulatory sodowo-jonowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności