REKLAMA

Alfa Romeo uzyskała w 2023 roku świetne wyniki sprzedażowe!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 19 stycznia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo notuje coraz lepsze wyniki sprzedażowe na świecie. W globalnym rankingu 15 marek premium (z wyłączeniem segmentu w 100% BEV), Alfa Romeo wyróżnia się jako marka, która odnotowała największy wzrost w ujęciu rok do roku.

Alfa Romeo po raz kolejny notuje dobre wyniki sprzedażowe na świecie. Poprawę widać w zasadzie na wszystkich rynkach i są to wzrosty wysokie lub bardzo wysokie. W rezultacie łączna sprzedaż aut włoskiej marki poprawiła się aż o 30%.

Wyniki sprzedaży Alfy Romeo na świecie w 2023 roku

W skali globalnej, w 2023 roku sprzedaż wzrosła o 30%, przy silnym i stałym wzroście w Europie wynoszącym 46%.  Wyniki tego regionu napędzały Włochy ( +73%), Niemcy (+71%), Belgia (+62,0%)Francja (+20%), Holandia (+78%) i Szwajcaria (+20%). Region Bliskiego Wschodu i Afryki nadal wskazuje największy rozwój, odnotowując wzrost + 74%, wspierany przez rynek turecki z wynikami na poziomie +155%. Do wzrostu sprzedaży o 7% przyczynił się również region Indii, Azji i Pacyfiku, gdzie w 2023 roku Alfa Romeo umocniła swoją obecność w Singapurze i Hongkongu.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Competizione

Ameryce Północnej z wielkim entuzjazmem został przyjęty wrześniowy debiut Alfy Romeo Tonale. Ameryka jest niewątpliwie kontynentem o ogromnym potencjale i solidnych podstawach do wzrostu, dzięki bardzo dobrym wynikom w zakresie jakości, które zostały potwierdzone w badaniu IQS (Initial Quality Study) przeprowadzonym przez JD Power, światowego lidera w badaniach konsumenckich, usługach konsultingowych i analizie danych.

Klienci doceniają jakość Alfy Romeo

 Badanie wykazało znakomity wynik osiągnięty przez markę Alfa Romeo, która odnotowała wyraźną poprawę w porównaniu do 2022 roku. J.D. Power przeprowadził ankietę z klientami Alfy Romeo 90 dni po zakupie i monitorował wszelkie problemy, które wystąpiły w 100 pojazdach (PP100), aby ocenić wyniki Alfy Romeo.

Alfa Romeo zajęła najwyższe miejsce na podium wśród marek premium i zajęła trzecie miejsce w branży. W porównaniu do wcześniejszego roku, Alfa Romeo w 2023 roku wspięła się aż o 24 pozycje – to najlepszy wynik pod względem wzrostu w ubiegłorocznej edycji IQS. Z tak samo wielkim entuzjazmem Alfa Romeo koncentruje się na regionie Chin, aby wykorzystać wszelkie szanse, jakie ten obszar oferuje marce, która jest uwielbiana na Dalekim Wschodzie. Ma w tym pomóc m.in. model Tonale.

Zobacz: Alfa Romeo potwierdza nowe auta, które wejdą na rynek do 2027 roku!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności