Mitsubishi kupi 2 auta od Renault, by sprzedawać je pod swoją marką!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mitsubishi · Dodane: 11 marca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Od 2023 roku Mitsubishi Motors będzie kupować dwa modele produkowane przez Grupę Renault z przeznaczeniem na wybrane rynki w Europie. Groupe Renault i Mitsubishi Motors Corporation ogłosiły dziś nowy krok we współpracy operacyjnej.

Mitsubishi idzie śladem Suzuki i Toyoty. Japońska marka będzie mieć w ofercie 2 modele samochodów, do których w zasadzie nie przyłoży ręki. Poza detalami, będą to auta pochodzące i produkowane przez koncern Renault. Mitsubishi Motors zdecydowało się na zakup pojazdów OEM od Renault – bestsellerów na rynku europejskim, które już spełniają wymogi regulacyjne, z przeznaczeniem na wybrane, główne rynki w Europie. Począwszy od 2023 r. Mitsubishi Motors będzie sprzedawać dwa „siostrzane modele” produkowane w fabrykach Grupy Renault, które są oparte na tych samych platformach, ale z różnicami, odzwierciedlającymi tożsamość wizualną i DNA marki Mitsubishi.

Francuskie Mitsubishi?

Rozszerzenie gamy modeli poprzez dodanie do wprowadzonego właśnie na rynek Mitsubishi Eclipse Cross PHEV , siostrzanych modeli opracowanych przez Renault pozwoli Mitsubishi Motors być bardziej konkurencyjnym na rynku.

Bardzo się cieszę, widząc, jak Mitsubishi Motors buduje nową linię produktów w Europie. Sojusz ma na celu zwiększenie konkurencyjności i umożliwienie bardziej efektywnego współdzielenia zasobów z korzyścią dla wszystkich trzech firm. Nasze podejście opiera się na współpracy, wzajemnym szacunku, z wyraźnym zamiarem zwiększenia wydajności każdej firmy, umożliwiając poszczególnym przedsiębiorstwom wykorzystanie własnych mocnych stron, unikanie dublowania zasobów i poprawę wydajności

– powiedział Jean-Dominique Senard, prezes zarządu Alliance Operating Board i Renault.

Mitsubishi Motors z radością oczekuje modeli OEM Renault na rynku europejskim i perspektywy zdobycia nowych klientów. Firma wdraża reformy strukturalne w Europie a nasza decyzja o zamrożeniu rozwoju nowych samochodów na rynek europejski, ogłoszona w ramach naszego średnioterminowego planu biznesowego w lipcu 2020 r. zostaje w mocy. Jednak ta umowa dotycząca dostarczania nowych modeli umożliwi nam oferowanie nowych produktów opracowywanych i produkowanych w Europie oraz realizowanie naszej bieżącej działalności posprzedażnej

– powiedział Takao Kato, dyrektor generalny Mitsubishi Motors.

Zgodnie z ogłoszeniem sojuszu z maja 2020 r., Groupe Renault, Nissan Motor Co., Ltd. i Mitsubishi Motors, członkowie jednego z wiodących światowych sojuszy motoryzacyjnych, kontynuują prace nad kilkunastoma inicjatywami, aby zwiększyć konkurencyjność i zapewnić dalszy rozwój trzem firmom partnerskim, wykorzystując swoje mocne strony i pozycje liderów w poszczególnych regionach geograficzny. Firmy nie podają jakie modele aut mają pełnić role konstrukcji „bliźniaczych”.

Zobacz: Jak Volkswagen przejął czeską Skodę?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności