REKLAMA

Najlepiej sprzedające auto sportowe na świecie w 2020 roku? Mustang!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 20 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Najlepiej sprzedające się auto sportowe coupe na świecie w 2020 roku to Ford Mustang! Po raz 6-ty z rzędu amerykańskie coupe nie dało szans rywalom. Sprzedaż Forda Mustanga na świecie, mimo koronawirusa, utrzymała się na bardzo dobrym poziomie. Chociaż trzeba przyznać, że wyniki sprzedażowe wyraźnie spadły.

Nie da się ukryć, że wprowadzony na rynek w 2015 roku Ford Mustang S550 totalnie zamieszał w świecie sportowych samochodów. Pokochali go dziennikarze motoryzacycji i samochodowi puryści, bo auto przestało być tylko ikoną lat 6o-tych XX. wieku, ale zaczęło też jeździć tak, jak na sportowe auto przystało. Do tego jako jedne z ostatnich na rynku europejskim dysponuje potężnym silnikiem V8, gwarantującym świetne osiągi i niesamowite brzmienie (jeśli chcesz posłuchać go i zobaczyć, obejrzyj ten film). I mimo że przybyło mu też wrogów, to trzeba zauważyć, że już drugi rok z rzędu Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się autem sportowym na świecie. Co więcej, ten kultowy model Forda jest także szósty rok z rzędu najlepiej sprzedającym się sportowym coupe na świecie.

Mustang 6-ty raz z rzędu na szczycie sprzedaży

Kryzys wywołany światową paniką przed koronawirusem spowodował ogromny spadek sprzedaży nowych aut. Problemu nie uniknął też Ford Mustang. W 2019 roku na całym świecie sprzedano bowiem aż 102 090 egzemplarzy tego modelu, a w 2020 roku już tylko 80 577 egzemplarzy. I mimo że sprzedaż Mustanga spadła o ponad 20% to pozostał on liderem sportowych auta na naszych globie, okazując się też najlepiej sprzedającym się coupe na świecie. Co więcej, coupe Forda zwiększyło też swój udział w rynku sportowych coupe z 14 do 15% i to przy ogólnym spadku sprzedaży.

Shelby Mustang GT350

Duży udział w tym sukcesie miały limitowane i specjalne wersje Mustanga: Bullitt, Shelby GT350, Shelby GT350R i Shelby GT500. Jak się bowiem okazuje, sprzedaż wersji specjalnych Mustanga czyli Bullitt i Shelby wzrosła o blisko 53% procent w 2020 roku w porównaniu z rokiem poprzednim!

Ford Mustang i świetne wyniki sprzedażowe w Europie

Warto też zauważyć, że w 2020 roku Ford Mustang zaliczył szereg sukcesów sprzedażowych na europejskich rynkach, gdzie auto często brylowało w rankingach najlepiej sprzedających modeli sportowych. Według wewnętrznych danych Forda, sprzedaż na Węgrzech w 2020 roku wzrosła o ponad 68% w stosunku do 2019 roku, w Holandii o 38,5%, w Danii o 12,5%, w Czechach o 5,6% a w Austrii o 4%.

Zobacz: Test Ford Mustang GT 5.0 V8 Facelifting

Europejska** sprzedaż Forda Mustanga osiągnęła poziom 7 000 sztuk w 2020 roku. Zaś od 2014 roku – kiedy to Mustang wszedł do sprzedaży na Starym Kontynencie – sprzedano 60 000 egzemplarzy tego kultowego modelu. Stany Zjednoczone nadal są najważniejszym rynkiem dla Mustanga, reprezentując około 75% całkowitej sprzedaży.

Ford Mustang z niezagrożoną pozycją lidera w Polsce

Ford Mustang już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością również w Polsce. W samym marcu nowych właścicieli znalazło 26 egzemplarzy, co stanowi blisko 18% udziału w tym segmencie. Od początku roku Ford Mustang trafił do kolejnych 76 szczęśliwych nowych posiadaczy, co jest wzrostem w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku o ponad 33%. Dzięki temu jego udział w swoim segmencie wynosi blisko 25%.

Ford Mustang może być jeszcze lepszy – Mach 1

Ford zamierza podążać drogą sukcesu dzięki kolejnym limitowanym edycjom, wśród których znajduje się gotowy do jazdy po torach wyścigowych nowy Mustang Mach 1. Najlepiej prowadzący się Mustang, jaki kiedykolwiek pojawił się w Europie, ma oferować jeszcze lepsze osiągi oraz  unikalną stylistykę. Przypomina ona kultowe Mustangi Mach 1 z lat 60. i 70. Dostawy tego modelu do klientów w Europie rozpoczną się już wkrótce. Więcej na jego temat przeczytacie tutaj. Jeśli zaś chcecie zobaczyć, co naprawdę potrafi Ford Mustang, jak skręca, jak przyspiesza i jak hamuje to zobaczcie nasz video-test Mustanga:

** W tym zestawieniu 20 europejskich rynków obejmuje: Austrię, Belgię, Wielką Brytanię, Czechy, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Grecję, Węgry, Irlandię, Włochy, Holandię, Norwegię, Polskę, Portugalię, Hiszpanię, Rumunię, Szwecję oraz Szwajcarię.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności