REKLAMA

Skoda Autodrom Poznań i doskonalenie techniki jazdy

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 15 września 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Autodrom Skody w Poznaniu został oficjalnie otwarty. Kierowcy będą mogli na nim ćwiczyć zachowanie auta w przeróżnych warunkach i sytuacjach drogowych, zwiększając swe umiejętności i lepiej poznając możliwości swoich aut. Co dokładnie oferuje Autodrom Skody w Poznaniu?

Bezpieczna jazda zdaniem sporej grupy kierowców to jazda powolna. Oczywiście jest w tym sporo racji, gdyż siła uderzenia przy ewentualnej kolizji auta będzie tym większa im wyższa jest prędkość. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że auta zostały stworzone po to, by skrócić czas dojazdu do celu. Jeśli będziemy stale ograniczać ich prędkość poruszania przestaną one być nam potrzebne.

kierowca Daily Driver

Zobacz: Jakie cechy ma dobry kierowca?

Aby zatem podróżować szybko i bezpiecznie, kierowcy potrzebują nowoczesnych samochodów, dobrej jakości infrastruktury technicznej oraz przede wszystkim wysokich umiejętności za kierownicą. Sęk w tym, że Polacy bardzo niechętnie podnoszą swoje kwalifikacje w kierowaniu pojazdami. Błędnie traktują zdanie egzaminu na prawo jazdy jako uhonorowanie ich wielkich umiejętności w prowadzeniu auta czy motocykla. Prawda jest taka, że kurs nauki jazdy nie uczy w zasadzie niczego poza odczytywaniem znaków drogowych, parkowaniem na pamięć oraz rozpędzaniem i zatrzymywaniem auta.

Tamowanie ruchu na drodze

Tego typu kierowcy zamiast ćwiczyć na co dzień zachowanie auta w różnych warunkach drogowych, ograniczają się jedynie do zmniejszenia prędkości z jaką się poruszają samochodem. Czynią to często tak skutecznie, że kompletnie blokują ruch na drodze, a nawet doprowadzają swym zachowaniem do poważnych wypadków komunikacyjnych. Dlatego apeluję do każdego z Was drodzy kierowcy – podnoście swoje umiejętności za kierownicą na torach i autodromach samochodowych, które zostały stworzone specjalnie z myślą o Was. Liczba tego typu obiektów w ostatnich latach gwałtownie rośnie, a jednym z najnowszych jest Autodrom Skody w Poznaniu.

Autodrom Skody w Poznaniu – atrakcje dla kierowców

Obiekt składa się z czterech specjalnie zaprojektowanych modułów, które pozwolą kierowcy poznać siły działające na samochód i przekonać się, jaki wpływ na jego zachowanie ma kierujący. Moduły zostały wyposażone w nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne. Kierowcy zmierzą się też z „szarpakiem” – urządzeniem, które wprowadzi auto w niekontrolowany nadsterowny poślizg.

Skoda Autodrom Poznań

Skoda Autodrom Poznań

Tuż za „szarpakiem” znajduje się 100-metrowa płyta poślizgowa z trzema rzędami automatycznie sterowanych kurtyn wodnych, symulujących pojawiające się na drodze przeszkody. Dodatkowo, jest też okrąg, na którym można wypróbować działanie elektronicznych systemów stabilizujących tor jazdy.

Zobacz: Potrącenie pieszego mimo przepisowej jazdy – kiedy kierowca zostanie ukarany?

ŠKODA Autodrom Poznań ma służyć podnoszeniu kompetencji kierowców flotowych oraz indywidualnych w ramach szkoleń doskonalących technikę jazdy, prowadzonych przez ŠKODA Auto Szkołę. Niezależnie od tego, ŠKODA Autodrom Poznań prowadzić będzie również obowiązkowe szkolenia kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami, służb mundurowych oraz egzaminy dla instruktorów ODTJ. Ponadto będzie on kontynuował nawiązaną przez ŠKODA Auto Szkołę współpracę z placówkami naukowymi oraz instytucjami, a także służbami mundurowymi, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nowoczesny tor bezpiecznej jazdy znajduje się przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności