Skoda najbardziej niezawodną marką aut w Wielkiej Brytanii?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 28 lipca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Samochody marki Skoda okazały się najbardziej niezawodne w brytyjskim rankingu J.D. Power UK Vehicle Dependable Study. Ankieta została przeprowadzona na próbie 13 000 właścicieli aut z Wielkiej Brytanii. Co było w niej brane pod uwagę?

Uznane badanie „J.D. Power UK Vehicle Dependable Study” (pol. „Badanie niezawodności samochodów w Wielkiej Brytanii J.D. Power”) miało w 2016 roku swoją drugą edycję. Badanie skupia się na samochodach zarejestrowanych przez swoich właścicieli w latach 2013-2015, więc samochody biorące w nim udział mają od 12 do 36 miesięcy. Agencja J.D. Power zebrała dane od ponad 13 000 pierwotnych właścicieli z całej Wielkiej Brytanii, pytając o usterki ich aut z ostatnich dwunastu miesięcy.

Skoda Superb 2.0 TDI 190 KM 4x4 2016 okladka

Zobacz: Test Skoda Superb 2.0 TDI 190 KM 4×4

Pod uwagę wzięto 177 symptomów problemów, podzielonych na osiem kategorii: silnik i skrzynia biegów, nadwozie, doświadczenie prowadzenia, wyświetlacze i obsługa, pokładowe systemy rozrywki, siedzenia, klimatyzacja, kabina.

W jaki sposób tworzony jest ranking niezawodności samochodów?

Pozycje w rankingu VDS determinowane są przez liczbę problemów przypadających na sto egzemplarzy danego modelu, gdzie niższy wynik oznacza wyższą niezawodność. ŠKODA zdecydowanie wygrała kolejną edycję badania osiągając doskonały wynik 66 punktów, lepszy od wicelidera o 13 punktów. Czeska marka poprawiła tym sposobem swój zeszłoroczny wynik aż o 11 punktów. Średni wynik dla wszystkich marek biorących udział w badaniu wyniósł w tym roku 113 punktów.

Skoda Octavia RS kombi 4x4 zakręt śnieg poślizg

Zobacz: Skoda Snowman – nowy SUV już w 2016 roku!

Doskonała jakość budowy poszczególnych modeli ŠKODY przyniosła im także zwycięstwa w klasyfikacjach swoich segmentów. Model Fabia okazał się najbardziej niezawodny w klasie mini, podczas gdy Yeti była najlepsza wśród kompaktowych SUV-ów.

Klasę marki potwierdziła także popularna Octavia, która zajęła drugie miejsce wśród kompaktów. Jako drugi największy rynek w Europie Zachodniej i czwarty największy na świecie, Wielka Brytania ma dla ŠKODY kluczowe znaczenie

Źródło: materiały prasowe Skoda

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności