REKLAMA

Prapremiera autodromu Skoda w Poznaniu

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Tor Skoda Autodrom Poznań został oficjalnie otwarty. Przedpremierowy pokaz toru odbył się 9 czerwca, a gościli na nim klienci flotowi Skody. Czeski producent wybrał 50 największych z nich i zaprosił na ćwiczenia doskonalące technikę jazdy.

ŠKODA Autodrom Poznań to unikalny w skali kraju modułowy kompleks szkoleniowy wyposażony m.in. w szarpak, nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne. W ramach szkolenia zorganizowanego podczas spotkania fleet managerowie mieli okazję przejść przez wszystkie 5 modułów programu „ŠKODA Road Safety“ jako pierwsi. Jego oficjalne otwarcie planowane jest na wrzesień tego roku.

Zobacz: Majówka na Torze Kielce – Classicauto Cup

Podczas szkolenia uczestnicy w bezpiecznych warunkach mogli m.in. przećwiczyć wyprowadzanie auta z poślizgu oraz jazdę po nawierzchni o różnej przyczepności. Swoje umiejętności za kółkiem sprawdzili również na specjalnej płycie poślizgowej, zakrętach i wzniesieniach. Następnie zgromadzeni kierowcy otrzymali praktyczne rady na temat bezpiecznych podróży, technologii, eco-drivingu i pierwszej pomocy.

Skoda Autodrom Poznań

Skoda Autodrom Poznań 2016

Wydarzeniu towarzyszyły wielkie emocje, szczególnie podczas jazdy po szarpaku. W każdej chwili szkolenia każdy z uczestników mógł liczyć na pomoc doświadczonych instruktorów ze ŠKODA Auto Szkoły, którzy zapewnili managerom swobodą, komfortową atmosferę i z przyjemnością podzielili się z nimi wiedzą na temat bezpiecznej jazdy.

Zobacz: Pierwszy długodystansowy test Toyoty Mirai

„Cieszymy się, że nasza marka oferuje Klientom flotowym nie tylko bezpieczne samochody, ale również praktyczną wiedzę na temat bezpiecznej jazdy. ŠKODA Auto Szkoła od lat edukuje kierowców z całej Polski, a teraz, gdy powstał nowoczesny ośrodek Autodrom, może robić to na jeszcze większą skalę. Szkolenie dla fleet managerów okazało się strzałem w dziesiątkę – ich zaangażowanie podczas ćwiczeń i chęć rozwijania swoich umiejętności za kółkiem przeszły nasze najśmielsze oczekiwania”– mówi Tomasz Koter, Kierownik Zespołu Sprzedaży Flotowej marki ŠKODA.

Zobacz: Test Skoda Superb 2.0 TDI 190 KM 4×4

„Myślę, że pojawienie się na mapie Polski tak zaawansowanego technicznie obiektu jak ŠKODA Autodrom Poznań wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w całej Polsce, oczywiście pod warunkiem, że odwiedzą ośrodek i zweryfikują swoje umiejętności w praktyce. Niestety większość kierowców w Polsce jest przekonana, że ich umiejętności są wystarczające” – mówi Ryszard Izdebski, Koordynator ds. obsługi biura handlowego i floty samochodowej w MAPEI Polska.

Zobacz: Skoda Snowman – nowy SUV już w 2016 roku!

„W ŠKODA AutoLab obowiązkowo trzeba przetestować symulator dachowania, dzięki któremu kierowca może sprawdzić, jak to jest wpaść w poślizg i dachować. Myślę, że dzięki wizycie w symulatorze wiele osób będzie jeździć bezpieczniej. Oprócz tego, ważnym punktem szkolenia jest ćwiczenie jazdy z przeszkodami po tym śliskim torze i wchodzenia w zakręty po śliskim torze z wodną kurtyną. Takie doświadczenie daje nam pełniejszy obraz tego, jak działa samochód w sytuacji niebezpieczeństwa. Po przejściu każdego z etapów szkolenia każdy kierowca na pewno będzie jeździł ostrożniej “ – mówi Katarzyna Suchoszek-Łukaniuk z Oleofarm.

ŠKODA Polska planuje rozwijać swoją ofertę szkoleniową skierowaną do Klientów flotowych i tym samym aktywnie zwiększać poziom bezpieczeństwa jazdy wśród kierowców samochodów służbowych.

Źródło: materiały prasowe Skoda

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności