REKLAMA

Firma z Turcji jako pierwsza przewiozła auta pod morzem!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: OMSAN · Dodane: 5 marca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

OMSAN Lojistik to pierwsza w Turcji prywatna firma która zrealizowała transport samochodów z Europy do Azji przy wykorzystaniu Marmaray i  jego systemu szynowego ulokowanego na głębokości 60 metrów.

Marmaray to tunel kolejowy pod cieśniną Bosfor oraz projekt, wedle którego udało się połączyć dwa odrębne systemy kolejowe w europejskiej i azjatyckiej części Turcji w jedną całość. Cały odcinek ma dystans prawie 77 km. OMSAN Lojistik, jest pierwszą, prywatną firmą w Turcji prywatna, która po pierwsze może prowadzić działalność w zakresie kolejnictwa, która zrealizowała jako pierwsza(także na świecie) międzykontynentalny transport samochodów przy użyciu Marmaray. Stało się to przy użyciu pociągu o długości przekraczającej aż 550 metrów, którym przetransportowała ponad 200 pojazdów marki Dacia Duster ciągłą linią kolejową z Rumunii i Bułgarii do İzmit Köseköy.

Dyrektor generalny firmy podkreśił przy tym, że uruchomienie przez jego firmy przewozów towarowych Marmarayem dało początek działalności w zakresie międzykontynentalnego transportu bez konieczności dokonywania przeładunku i wymiany pojazdów. Dodał przy tym, że Marmaray, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, stanowić ma krótką i zarazem ekonomiczną oraz wygodną część międzynarodowego korytarza kolejowego ciągnącego się z Pekinu do Londynu.

Zobacz: Dacia wprowadza nowy silnik turbo zasilany LPG czyli 1.0 TCe 100 KM!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności