REKLAMA

Hybrydowa Toyota Yaris ma problemy – rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 8 października 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowa, hybrydowa Toyota Yaris ma problem z działaniem napędu. Akcja serwisowa już ruszyła, ale skala problemu jest dość duża. Producent zlokalizował źródło usterki i wzywa wszystkie wadliwe auta do naprawy.

Toyota rozpoczyna w Polsce kolejną akcję serwisową. Japoński producent od pewnego czasu wykrywa sporo usterek i problemów ze swoimi samochodami. Sukcesywnie stara się je eliminować. Skala kampanii naprawczych bywa jednak naprawdę duża (np. Toyota wzywa do naprawy ponad 18 tysięcy aut w Polsce!). Tym razem wykryto problem z działaniem układu napędowego w hybrydowej Toyocie Yaris.

Wadliwa Toyota Yaris Hybrid

Przedstawiciel marki Toyota w Polsce poinformował o nowej akcji serwisowej. Tym razem problem wykryto w Yarisie Hybrid. W samochodach wyprodukowanych we Francji od 23.07. do 06.11.2022 r., podczas gwałtownego przyspieszania istnieje możliwość, że w tłumiku drgań przekładni hybrydowej wystąpi tymczasowy poślizg. Ze względu na nieprawidłowe oprogramowanie sterownika, taka sytuacja może sprawić, że układ napędowy nie przełączy się w tryb awaryjny, choć problem zostanie zasygnalizowany włączeniem lampek kontrolnych. Jeśli opisane warunki zostaną wywołane, nastąpi wyłączenia układu hybrydowego.

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 1 057 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu zmiany oprogramowania sterownika układu hybrydowego.

Zobacz: Ponad 50 tysięcy Toyot w Polsce może się zapalić! Akcja serwisowa!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DEREK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DEREK
Gość
DEREK

zaproszenie zaproszeniem a co z kosztami które musi ponieść uzytkownik? koszyy dojazdu, czasu który spędza w serwisie

Aktualności