REKLAMA

W nowej Toyocie może odkręcić się koło, ale nie jest znana przyczyna problemu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 24 czerwca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Elektryczna Toyota bZ4X ma problem z odkręcającym się kołem. Usterka stanowi bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla pasażerów i innych użytkowników drogi, dlatego Toyota rozpoczyna akcję serwisową w Polsce.

Toyota w opinii powszechnej uznawana jest za producenta dbającego o wysoką jakość i bezawaryjność swoich samochodów. W praktyce nie zawsze wygląda to tak kolorowo a Toyota w ostatnich miesiącach zasłynęła z gigantycznych akcji serwisowych. Trudno nie wspomnieć chociażby o 50 tysiącach Toyot w Polsce zagrożonych pożarem, albo aż o 750 tysiącach jej hybryd z wadą układu napędowego! Tym razem Toyota ma problem ze swoim najnowszym, elektrycznym modelem bZ4X, w którym dopatrzono się błędów podczas jego montażu.

Toyota bZ4X ma problem z odkręcającym się kołem

Kilka dni temu przedstawiciel marki Toyota w Polsce, przekazał informację, że w jego samochodzie elektrycznym dostrzeżono problem techniczny. Okazuje się, że w modelu Toyota bZ4X, po relatywnie krótkim okresie eksploatacji (przy niskim przebiegu) może dojść do sytuacji, gdy wszystkie śruby mocujące koło mogą ulec poluzowaniu do pozycji, w której możliwe jest odłączenie się koła od pojazdu. W rezultacie może to doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem i tragicznych w skutkach konsekwencjach. Co gorsza luźne koło zagraża też osobom postronnym znajdującym się w otoczeniu drogi (piesi, rowerzyści itd.)

Elektryczna Toyota bZ4X ma problem z odkręcającym się kołem. Trwają pracę nad znalezieniem przyczyny problemu.

Aby wyeliminować problem Toyota rozpoczęła akcję serwisową. Z racji małej popularności modelu bZ4X ma ona na szczęście niewielki zakres. Wadliwe Toyoty zmontowano w Japonii w okresie od 31 marca do 15 czerwca 2022 roku. W Polsce kampania naprawcza obejmie zaledwie 7 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów zostaną poinformowani o braku możliwości ich użytkowania do momentu wykonania naprawy. Trwają prace nad określeniem przyczyn problemu, obecnie sposób naprawy nie jest znany.

Zobacz: Toyota GR Supra bez wspomagania hamulców – rusza akcja serwisowa!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
lucjanJasuek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jasuek
Gość
Jasuek

Teraz to jeden wielki chlam

lucjan
Gość
lucjan

chciałbyś

Aktualności