REKLAMA

Ford dostosowuje fabryki w Europie do produkcji aut elektrycznych

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 28 czerwca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford zamierza przebudować swoje fabryki w Europie tak by możliwa była w nich produkcja samochodów elektrycznych. W tym celu zmodernizuje m.in. fabryki w Hiszpanii i w Niemczech, a montaż aut elektrycznych ruszyć ma w nich już w 2023 roku.

Plany Froda odnośnie elektryfikacji jego gamy modelowej dostępnej w Europie są coraz bardziej bezkompromisowe. Po tym jak Parlament Europejski przegłosował ustanowienie nowych celów w zakresie emisji CO2 dla pojazdów lekkich, w tym wymóg, aby do 2035 r. wszystkie nowo sprzedawane pojazdy posiadały napędy zeroemisyjne, amerykański koncern utwierdził się w przekonaniu o słuszności swoich celów. A te dotyczą m.in. stopniowego przestawiania europejskich fabryk na cele montażu pojazdów zelektryfikowanych.

Fabryki Forda produkować będą auta elektryczne

Plany Forda zakładają m.in. wybór zakładu w Walencji (Hiszpania) jako preferowanego miejsca montażu modeli opartych na architekturze pojazdów elektrycznych nowej generacji. Po dopuszczeniu modeli do etapu produkcji, zakład w Walencji mógłby rozpocząć wytwarzanie rewolucyjnych pojazdów elektrycznych i skomunikowanych jeszcze w obecnej dekadzie. W zakładach będą powstać modele oparte za zupełnie nowej architekturze, w tym także topowe modele klasy wyższej.

Zobacz: Test Ford Puma Hybrid 1.0 EcoBoost ST-line

Oprócz tego Ford kontynuuje również wartą 2 miliardy dolarów przebudowę zakładów w Kolonii w Niemczech, aby rozpocząć tam produkcję elektrycznych pojazdów osobowych od 2023 roku. Europejska strategia Forda zakłada stworzenie linii pojazdów elektrycznych, w tym elektrycznej wersji popularnego Forda Puma oraz wzmocnienie swojej pozycji w segmencie samochodów użytkowych, dzięki elektrycznym modelom Ford Pro i usługom opartym na skomunikowaniu z siecią. Do 2026 roku Ford planuje sprzedawać w Europie 600 000 pojazdów elektrycznych rocznie.

Plany Forda odnośnie sprzedaży aut elektrycznych

Europejskie plany Forda, dotyczące pełnej elektryfikacji napędów, przyczynią się do realizacji globalnego celu, jakim jest osiągnięcie do roku 2026 rocznej produkcji ponad 2 milionów pojazdów elektrycznych oraz uzyskanie do tego samego roku skorygowanej marży EBIT na poziomie 10 procent.

Zobacz: Powstanie nowa fabryka akumulatorów do elektrycznych Volvo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności