REKLAMA

Elektryczne Volvo XC40 może samoczynnie przyspieszać wbrew woli kierowcy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volvo · Dodane: 24 maja 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Elektryczne Volvo XC40 Recharge (BEV) może samoczynnie przyspiaszyć wbrew woli kierowcy, stwarzając poważne zagrożenie na drodze. Problem został dostrzeżony w modelach z roku modelowe 2021 i 2022. Obecnie ruszyła akcja serwisowa, mająca na celu rozwiązać problem.

W ostatnich miesiącach publikujemy coraz więcej informacji na temat problemów z jakimi borykają się auta elektryczne. Najczęściej wadliwe okazują się zespoły akumulatorów, które ulegają przegrzewaniu co może doprowadzić do pożaru. Ale systematycznie otrzymuje też zawiadomienia o innej wadzie aut elektrycznych  – samoczynnym przyspieszaniu. Z problemem borykał się niedawno np. elektryczny Hyundai Ioniq. Teraz w zasadzie tę samą wadę wykryto w zupełnie innym samochodzie – elektrycznym Volvo XC40 Recharge.

Elektryczne Volvo samo przyspiesza?

Szwedzki koncern Volvo poinformował nas, że w jego najmniejszym, elektrycznym modelu wykryto usterkę w obrębie pedału przyspieszenia. Okazuje się, że w samochodach Volvo XC40 Recharge (BEV) z roku modelowego 2021 i 2022, istnieje ryzyko niezamierzonego przyspieszenia auta lub braku rozruchu. Samochód może samoczynnie zacząć nabierać prędkości, doprowadzając do kolizji czy wypadku. Jako, że awaria zagraża bezpieczeństwu jazdy, szwedzki koncern musiał zorganizować bezpłatną akcję serwisową.

Elektryczne Volvo XC40 Recharge może samoczynnie przyspieszać, stwarzając zagrożenie na drodze.

W związku z dość małą popularnością Volvo XC40 Recharge akcja nie ma dużego zasięgu. Na polskim rynku kampania naprawcza obejmie zaledwie 6 samochodów. Właściciele wadliwych egzemplarzy zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów, w celu sprawdzenia i ewentualnej wymiany czujnika pedału przyspieszenia (APS) i złącza.

Zobacz: Wadliwe turbo w Volvo może uszkodzić silnik! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności