REKLAMA

Niektóre Peugeoty 508 mogą się zapalić! Rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 24 marca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nieduża akcja serwisowa dotknie wybrane egzemplarze modelu Peugeot 508. W samochodach może dojść do pożaru, dlatego sprawa nie jest bagatelizowana przez producenta, który rozpoczął już akcję serwisową.

Akcje serwisowa dotyczące potencjalnego ryzyka pożaru samochodowego to jedne z najczęstszych, jakie ogłaszają producenci samochodów. W ostatnim czasie zapalają się głównie auta elektryczne i hybrydowe, z uwagi na przegrzewające się akumulatory. Zdarza się jednak, że pożar związany jest z potencjalnym ryzykiem wycieku paliwa. I tak jest właśnie w przypadku Peugeota 508.

Akcja serwisowa Peugeot 508

Przedsiębiorca Stellantis Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Peugeot 508 może dojść do wycieku paliwa z układu zasilania dodatkowego ogrzewania, co w przypadku kontaktu z zewnętrznym źródłem ciepła może spowodować jego zapalenie. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 19 pojazdów.

Zobacz: Test Peugeot 508 PSE kombi

Przedsiębiorca powiadomił właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu modyfikacji układu zasilania dodatkowego ogrzewania i zaktualizowania oprogramowania modułu sterującego. Informacji związanych z kampanią udziela Stellantis Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 73).

Zobacz: Mercedesy Klasy E, S i CLS mają wadliwe hamulce! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności