REKLAMA

Mercedesy Klasy E, S i CLS mają wadliwe hamulce! Rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 9 grudnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mercedesy Klasy E, Klasy S i CLS mają problem z hamulcami. Wadę wykryto w modelach wyprodukowanych w 2021 roku. Mankament jest poważny, dlatego w Polsce ruszyła akcja serwisowa. Na czym polega usterka? a

Przynależność auta do klasy wyższej wcale nie oznacza, że jest ono pozbawione wad. I to nawet tych poważnych, zagrażających bezpieczeństwu jazdy. Czasem jest to efekt szukania nadmiernych oszczędności i podejmowania współpracy z kiepskimi podwykonawcami, a czasem wina błędów projektowych lub materiałowych. Poważny problem zaobserwowano w pewnej grupie aut marki Mercedes-Benz. Samochody tej firmy mają poważny problem z hamulcami.

Wadliwe hamulce w Mercedesach

Jak wynika z informacji, do których dotarliśmy, że Mercede-Benz przyznał się, do istotnej wady technicznej dostrzeżonej w 3 luksusowych modelach tej firmy. W samochodach Mercedes Klasy E (W213), Klasa S (W223) i CLS (W257), które zostały wyprodukowane od 13 do 26 października 2021 roku, wyposażone w układ hamulca postojowego, połączenie śrubowe zacisków hamulcowych na osi przedniej może być niezgodne ze specyfikacją. W związku z tym istnieje możliwość poluzowania się zacisku hamulcowego podczas hamowania. W takim przypadku siła hamowania może być mniejsza, a ponadto mogą poluzować się niektóre komponenty. To z kolei zwiększa ryzyko wypadków i/lub stanowi niebezpieczeństwo dla samochodów nadjeżdżających z tyłu.

Sprawa jest poważna, ale na szczęści dotyczy relatywnie niewielkiej liczby aut, bowiem wada została szybko dostrzeżona. Tylko w Polsce kampania naprawcza obejmie 58 samochodów Mercedes. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu wymiany śrub przednich zacisków hamulcowych. Informacji związanych z kampanią udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Zobacz: Elektryczny Mercedes EQC może się zapalić na skutek zwarcia baterii!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności