REKLAMA

Mercedes GLA ma poduszkę powietrza, która może eksplodować

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 10 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Problematyczna poduszka powietrzna w Mercedesie GLA może eksplodować, mimo zdezaktywowania. Przewożenie dziecka w foteliku może zatem stanowić poważne niebezpieczeństwo. Rusza akcja serwisowa, która ma wyeliminować problem.

Mercedes-Benz Polska poinformował Urzęd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Mercedes-Benz model GLA (W247), które zostały wyprodukowane między 19 lutego a 12 sierpnia 2020 roku, może dojść do niezamierzonego uruchomienia poduszki powietrznej pasażera, również w sytuacji gdy została ona prawidłowo dezaktywowana, a na fotelu pasażera zamontowany jest fotelik dziecięcy. Zwiększa to ryzyko wypadku lub obrażeń.

Zobacz: Skoda Superb ma poduszki powietrzne, które mogą samoczynnie eksplodować!

Warto podkreślić, że usterka ma charakter globalny, ale na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 16 pojazdów. Model ten nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu sprawdzania i w razie potrzeby skorygowania uziemienia poduszki powietrznej pasażera.

Zobacz: Opel Corsa i samoczynnie wybuchające poduszki powietrzne!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności