REKLAMA

Skoda Superb ma poduszki powietrzne, które mogą samoczynnie eksplodować!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Skoda · Dodane: 27 maja 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wadliwe poduszki powietrzne w Skodzie Superb mogą doprowadzić do tragedii. Uruchomiona została akcja serwisowa, która ma na celu wyeliminować problem, ale właściciele pechowych egzemplarzy powinni jak najszybciej skontaktować się z najbliższym serwisem Skody. O tym czy dany model ma wadę zadecyduje numer VIN pojazdu, który ustali termin produkcji samochodu.

To już prawdziwe fatum! Praktycznie tydzień w tydzień otrzymujemy komunikaty od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o kolejnych samochodach z wadliwymi poduszkami powietrznymi. Tym razem problem, i to naprawdę poważny, mają właściciele Skody Superb II generacji, która jest niezwykle popularna w naszym kraju. Jak się okazuje, poduszki powietrzne w tym samochodzie mogą samoczynnie eksplodować! Problem jest poważny, ale zdaniem Skody dotyczy tylko niewielkiej liczby aut w Polsce.

Poduszki powietrzne w Skodzie mogą same wybuchnąć!

Jak poinformował nas Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w samochodach marki Skoda Superb II generacji, oznaczonej typoszeregiem 3T, może dojść do awarii kondensatora sterownika poduszek bezpieczeństwa i w konsekwencji nieoczekiwanego uruchomienia poduszek i napinaczy pasów bezpieczeństwa. Może to doprowadzić do poważnego wypadku z ofiarami śmiertelnymi. Sytuacja jest bardzo poważna, ale zdaniem przedstawicieli koncernu, dotyczy tylko niewielkiej liczby aut. Zdaniem Skody, wadliwe Superby zostały wyprodukowane w Czechach między styczniem a sierpniem 2015 roku.

Zobacz: Rusza akcja serwisowa dla BMW serii 3 E46! To nie pomyłka!

Jak poinformował przedstawiciel marki w Polsce, w naszym kraju akcja serwisowa dotyczy tylko 59 pojazdów. Biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń dotyczących wadliwie działających poduszek, być może nie jest to ostatni komunikat w tej sprawie. Przedsiębiorca zadeklarował oczywiście, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu aktualizacji oprogramowania sterownika poduszek bezpieczeństwa. Nie zalecamy jednak czekać tylko nalegamy na szybki kontakt z najbliższym ASO Skody. Więcej o akcji dowiecie pod numerem telefonu  61 650 39 55.

Zobacz: Peugeot najbardziej niezawodną marką mainstreamu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności